Vasakpoolseks muutuvas USA-s käib kultuurisõda nimede ja ajaloo vastu

Maailm,
- Updated
Kui USA-s minnakse juba riigi looja nime kallale, siis on Ameerika Ühendriikidega lõpp. (Foto: Scanpix)

San Franciscos otsustas koolinõukogu eemaldada mitmete koolide nimest viited kuulsatele ajaloolistele isikutele, põhjendades oma sammu nende seotusega orjanduse või millegi muu „sobimatuga“. Eemaldatavate nimede hulgas on näiteks ka presidendid George Washington, Abraham Lincoln ja Thomas Jefferson.

Kokku muudab nime 44 kooli, ehkki kriitikute sõnul on otsused tehtud ülepeakaela, kaasatud ei ole piisavalt ajaloolasi, samuti on nõukogul puudulikud teadmised nimede tausta kohta. „Näiteks ei teadnud nõukogu liikmed, kas Roosevelt Middle School oli nimetatud Theodore või Franklin Delano järgi,“ kirjutas San Francisco Chronicle.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Ühtlasi plaanitakse ühe kooli nimest kõrvaldada ka praegu ametis oleva senaatori Dianne Feinsteini nimi, kuna endise linnapeana asendas ta linnavalitsuse hoone ees rüvetatud konföderatsiooni lipu uuega. Samuti otsustas nõukogu ühehäälselt esitada ametlik vabandus põlisameeriklaste ehk indiaanlaste peredele „maa varguse ja õpikutes ning mujal esitatud rassistlike kujutiste kaudu tekitatud valu ja traumade eest.“.

Linnas, mis seisab silmitsi terve hulga olulisemate probleemidega – nagu näiteks koroonaviiruse pandeemia, üha suurenev uimastisõltlaste ja kodutute hulk –, on koolinõukogu otsustanud, et  just praegu on õige aeg elimineerida haridusasutustes Ameerika ajalugu.

Paljud lapsevanemad peavad ettevõtmise ajastust väga valeks ning viitavad pandeemiale, aga ka kooli nime muutmise mõjust lastele. Koolinõukogu on kritiseeritud keskendumises sümbolismile, selle asemel, et tegeleda abivajavate õpilastega, kes kannatavad juba ligi aasta kestnud koduõppe tõttu sotsiaalsete, majanduslike ja emotsionaalsete probleemide all.

Ajalooliste isikute nimede eemaldamine on järjekordne samm nn tühistamiskultuuri ellu viimisel ja õhutab veelgi tagant viimastel kuudel intensiivistunud kultuurisõda Ameerikas.

Allikas: Breitbart

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused