Vasakvalitsusega Soomes suhtutakse Euroopa Liidu taastusfondi ettevaatlikult

Maailm,
©Scanpix
Soome rahandusminister Katri Kulmuni.

Isegi Soome vasakvalitsuse rahandusminister Katri Kulmuni hoiatab taastusfondiga kaasneda võivate mittelegitiimsete muutuste eest Euroopa Liidus, lisades, et uue abifondi moodustamisega ei tohiks kaduda liikmesriikide vastutus oma majanduspoliitikat ise kujundada.

Euroopa õiguse professor Päivi Leino-Sandberg aga ütleb, et taastusfondi algatus võib tähendada Euroopa Liidu liikumist föderaliseerumise suunas ning ta märgib, et paketi vastuvõtmist võib raskendada Soome põhiseadus. Nimelt lasub riigil kohustus tagada oma kodanikele teatavad majanduslikud ja sotsiaalsed õigused, mille eest aga EL-is ei pruugi keegi vastutust võtta. Pealegi on ühisvõla eest vastutamist mistahes muutuste korral raske jälgida.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Tegu on päris huvitava analüüsiga – kas Põhiseaduse võrdsusprintsiipi jumaldav Eesti president Kaljulaid on kunagi vaadanud Euroopa Liidule võimu delegeerimist põhiseaduslikust vaatepunktist? Ehk siis kas EL suudab tagada need kodanike õigused, mis on Eesti põhiseaduses kirjas, ja kui mitte, siis kes vastutab?

Professor Leino-Sandberg lisab, et kuna seniste reeglite järgi ei rahastata EL-i tegevust laenudega, siis praegune taastuskava on samm sellel suunal, ja see võib viia föderaliseerumiseni. Ühine laenuvõtt on õiguslik föderatsioonide puhul, mida EL aga pole, samuti pole liidus demokraatlikku otsustamist. “Idee liikuda föderaliseerumise suunas ühise laenuvõtmise kaudu on üsna hirmutav,” lisas Leino-Sandberg. (ERR -UU)

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused