Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Vastu hääletanud Jaak Madison sisepõlemismootoriga autode ärakeelamisest: “See on utoopia!”

-
15.02.2023
Jaak Madison
© Uued Uudised

Rohepööre on üks sovjetlik utoopia, milliseid Nõukogude ajal nähti kümneid, ometigi lähevad ka Eesti eurosaadikud, peale Jaak Madisoni ja Riho Terrase, kaasa kampaaniaga, mida ootab ees vältimatu põrumine.

ERR vahendab: “Eestist valitud seitsmest Euroopa Parlamendi saadikust neli toetasid teisipäeval toimunud hääletusel määrust, mille alusel keelatakse alates 2035. aastast sisepõlemismootoriga uute autode müük. Euroopas Liidu menetlusprotsessi lõpusirgele jõudnud algatuse poolt hääletasid Andrus Ansip ja Urmas Paet Reformierakonnast ning Sven Mikser ja Marina Kaljurand Sotsiaaldemokraatlikust Erakonnast, vastu olid Jaak Madison Eesti Konservatiivsest Rahvaerakonnast (EKRE) ja Riho Terras Isamaast, erapooletuks jäi Yana Toom Keskerakonnast.”

Kui lugeda liberaalide ja vasakpoolsete selgitusi, siis neist kostab ainult leplik nõustumine kõigega, mis Brüssel ütleb. Yana Toom ütleb, et võib ka ümber mõelda, Riho Terras ei pea tähtaega reaalseks ja ainult Jaak Madison saadikurühmast Identiteet ja Demokraatia ütles, et ei toetanud määrust, kuna see on tema hinnangul utoopiline.

“Parlament on ideoloogiast lähtudes tegelenud fantaasia ja utoopiaga. Ka varem on olnud ideoloogiaid, millele tagant järele vaadatakse, et kuidas see sai võimalik olla,” rääkis Madison.

Tema sõnul väheneb Euroopa osakaal maailma autotööstuses juba praegu ning kui nüüd veel tuleb selle määruse tõttu hakata tehaseid sulgema, siis jäävad Saksamaal ja mujal kümned tuhanded inimesed tööta.

“Pole lihtsalt realistlik elektriautodele üle minna. Võib-olla suurlinnades on elektriautod võimalikud, aga Põhjamaades ja ka meil, kus inimesed elavad hajusalt, ei saa nad elektriautosid kasutada. Tekib jälle olukord nagu nõukogude ajal, kus autot sai endale lubada ainult eliit, aga tavainimestel ei olnud see võimalik. See on hullumeelsus!” ütles Madison.

Allikas: ERR