Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Vastuoluline president Macron ütles välja, et kliimavõitlus hävitab Euroopa majanduse konkurentsivõime

-
12.05.2023
Prantsuse president Emmanuel Macron.
© Scanpix

Mõtlevatele inimestele on juba ammu selge, et Euroopa Liidu sadomassohistlik kliimavõitlus paneb ühendusele majanduslikult paraja põntsu ja nüüd on sellest aru saamas ka ühe suurriigi riigipea.

ERR vahendab: “Prantsusmaa president Emmanuel Macron ärgitas neljapäeval Euroopa Liitu panema tööstussektori huvides  pausile keskkonnanormide karmistamise. Macroni sõnul on Euroopa tootjad karmide keskkonnanormide tõttu võrrelduna teiste riikidega kehvemas konkurentsiolukorras.

Macron ütles neljapäeval, et EL on juba teinud märka enam kui teised maailma piirkonnad ning praegu on vaja stabiilsust, vahendas France 24. Vähem ses osas pingutanud piirkondadena tõi Macron näiteks nii USA kui ka Hiina.

Prantsuse leht Le Monde selgitas, et probleemi saab kokku võtta ühe küsimusega – kas on võimalik samal ajal tööstussektorit toetada, töökohti kaitsta ja omada eeskujulikke keskkonnaregulatsioone? Selle kõige taustal on tarbijad hindade kallinemise tõttu asunud oste tehes üha enam eelistama üha odavaimat toodet.

Samas juhtis leht tähelepanu, et Euroopa tööstussektor on võrrelduna Hiina tööstussektoriga kehvemas konkurentsiolukorras, kuna hiinlased saavad toota tuuleturbiine ja tiivikuid ning elektriautosid vähem nõudlike keskkonnanormidega.”

Hiinlased jätkavad seejuures ka söel põhineva energeetikaga, samas kui EL läheb üle ebastabiilsetele alternatiivallikatele. Kõik see halvendab Euroopa konkurentsivõimet, kusjuures tõusmas on ka rida uusi tööstusriike nagu India, Brasiilia, LAV ja teisedki, kes kliimavõitlus vaid sõnades toetavad.