Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Vene barbarite vägi on purustanud 347 Ukraina raviasutust

-
28.04.2022
Putin on kriminaal ja sõjakurjategija.
© Scanpix

Alates sõja algusest on Vene mürskude läbi kannatada saanud 347 raviasutust, neist 36 on maatasa tehtud ja neid ei ole võimalik taastada, edastas Ukrina ülemraada rahva tervise-, arstiabi- ja ravikindlustuskomisjoni juht Mõhhailo Radutskõi Telegrami.

Ta kirjutas niisamuti, et venelased pommitasid Siverskodonetski haiglat, mille tagajärjel purunes mitu korrust ja üks inimene hukkus.

“Sissetungijad teadsid, et haiglas on patsiente ja arste, kuid see ei takistanud neil toime panna järjekordsest sõjakuritegu,” kirjutas Radutskõi.

Komisjonijuht rõhutas, et “Ukraina ja Lääne luureteenistused on juba tuvastanud kõikide Vene sõjaväelaste isikud.”

Radutskõi ütles, et ülemraada valmistas ette seadusemuudatused, mis näevad ette karistuse “ehitise, seadmete, meditsiiniasutuse või sõiduki tahtliku ründamise eest, millel on humanitaarõiguses ette nähtud tähistus või tunnusmärk.” Sellise tegevuse eest karistataks 7-12-aastase vangistusega.

Lisaks tehakse ettepanek laiendada rahvusvahelise õiguse kaitse all olevate isikute nimekirja, et lisada sinna kategooria “meditsiinipersonal”.

“Sellise isiku tahtliku tapmise eest karistatakse 10-15-aastase või eluaegse vangistusega,” ütles Radutskõi.

Ukraina uurijad on tuvastanud Vene vägede sissetungist alates üle 8000 arvatava sõjakuritegude juhtumi, ütles peaprokurör Irõna Venediktova neljapäeval Saksa televisioonile.

“Tegelikult on ainuüksi sõjakuritegude juhtumeid 8600 ja üle 4000 juhtumi, mis on sõjakuritegudega seotud,” ütles Venediktova Deutsche Wellele.

Ukraina prokurörid teatasid neljapäeval, et uurivad 10 Vene sõduri arvatavaid sõjakuritegusid Butšas, kust pärast Vene vägede taandumist leiti hulk tapetud tsiviilelanikke.

“Kümmet Vene relvajõudude 64. motoriseeritud jalaväebrigaadi sõdurit, osa 35. armeest, kahtlustatakse tsiviilelanike julmas kohtlemises ning teistes sõjaseaduste ja -tavade rikkumises,” ütles peaprokuratuur.

“Kahtlusalused kuulutatakse tagaotsitavaks, et nad kinni pidada ja kohtu ette tuua.”

Prokurörid ütlesid, et kahtlusalused kasutasid tsiviilelanike kallal vägivalda märtsis Kiievi lähedal asuvat Butšat okupeerides ning neid uuritakse ka ettekavatsetud tapmises kahtlustatuna. (BNS)