Vene õigeusu kirik pole nõus Inglismaa Kirikuga, et Jeesus oli must 

Rubriik Maailm On
- Updated
©Scanpix
Altaripilt ühes Inglismaa katedraalis.

Ei juhtu küll sageli, et Uued Uudised oleks Venemaa ja sealse kirikuga nõus, kuid seekord tuleb seda tõdeda – rumalused Jeesuse nahavärvi üle on väljunud mõistlikkuse piirest, ja seda inglaste poolelt.

Vene õigeusukirik ei jaga Inglismaa Kiriku juhi, Canterbury peapiiskopi Justin Welby seisukohta, et Jeesus Kristus võinuks olla mustanahaline.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Canterbury peapiiskop ütles hiljuti rassismivastaste Black Lives Matter protestide taustal, et Jeesust ei pea tingimata nägema valgenahalisena ning paljudes kogudustes üle maailma kujutatakse teda juba praegugi teisiti.

“Kui sellist retoorikat kasutatakse nüüd eri rassist inimeste lepitamiseks, siis võib-olla on selle taga head kavatsused, ent me ei saa säärast retoorikat tõsiselt võtta,” ütles Moskva patriarhaadi välissuhete osakonna juhataja metropoliit Hilarion telekanalis Rossija-24.

Rassiliste konfliktidega riikides oleks kohasem rääkida kristlikust õpetusest, andestusest, kurjusele kätte mitte maksmisest, sellest kuidas rahulolematust konstruktiivseks kriitikaks muuta ja kuidas kõik kristlased peavad palvetama nii elusate kui surnute eest, lausus metropoliit.

Kristuse nahavärvist rääkides juhtis metropoliit tähelepanu, et ehkki tema etnilise päritolu kohta on palju teooriaid, ütlevad kõik neli evangeeliumi, et Jeesus oli juut.

“Me ei tea, mis värvi tema nahk oli, ent on täiesti võimatu väita, et ta oli mustanahaline, sest ta polnud aafriklane. Neil inimestel, kes elavad seal regioonis, kus tema elas, on kas valge või oliivikarva jume, aga mitte must,” ütles metropoliit.

Ta lisas, et kristlaste jaoks pole Jeesuse nahavärv oluline, sest teda austatakse Jumala kehastusena.

Selle taustal võib nentida – kuna Jeesust märgitakse tõesti pühakirjades juudina ja see rahvas on heledanahaline, siis on rumal üldse algatada arutelu võimalusest, et ta oli neeger.

Aga asi polegi ilmselt selles – selle rumalusega tahetakse tegelikult anda marksistlik hoop religioonile ja eriti kristlusele, ning samas anda mustanahaliste identiteedile uus väljund. Ilmselt loodetakse, et must Jeesus peletab valgeid religioonist eemale ja annab aafriklastele aluse uusi nõudmisi esitada.

Kristluse sõnum on hoopiski teine kui kellegi nahavärv, aga ikkagi on must rassism ründele asunud. Millal jõutakse tõdemuseni, et ka prohvet Muhamed oli neeger – millise kamba moslemeid kohe Aafrika kanna alla saaks. (BNS-UU)

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused