Vene õigeusu kirik pole nõus Inglismaa Kirikuga, et Jeesus oli must 

Maailm,
- Updated
©Scanpix
Altaripilt ühes Inglismaa katedraalis.

Ei juhtu küll sageli, et Uued Uudised oleks Venemaa ja sealse kirikuga nõus, kuid seekord tuleb seda tõdeda – rumalused Jeesuse nahavärvi üle on väljunud mõistlikkuse piirest, ja seda inglaste poolelt.

Vene õigeusukirik ei jaga Inglismaa Kiriku juhi, Canterbury peapiiskopi Justin Welby seisukohta, et Jeesus Kristus võinuks olla mustanahaline.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Canterbury peapiiskop ütles hiljuti rassismivastaste Black Lives Matter protestide taustal, et Jeesust ei pea tingimata nägema valgenahalisena ning paljudes kogudustes üle maailma kujutatakse teda juba praegugi teisiti.

“Kui sellist retoorikat kasutatakse nüüd eri rassist inimeste lepitamiseks, siis võib-olla on selle taga head kavatsused, ent me ei saa säärast retoorikat tõsiselt võtta,” ütles Moskva patriarhaadi välissuhete osakonna juhataja metropoliit Hilarion telekanalis Rossija-24.

Rassiliste konfliktidega riikides oleks kohasem rääkida kristlikust õpetusest, andestusest, kurjusele kätte mitte maksmisest, sellest kuidas rahulolematust konstruktiivseks kriitikaks muuta ja kuidas kõik kristlased peavad palvetama nii elusate kui surnute eest, lausus metropoliit.

Kristuse nahavärvist rääkides juhtis metropoliit tähelepanu, et ehkki tema etnilise päritolu kohta on palju teooriaid, ütlevad kõik neli evangeeliumi, et Jeesus oli juut.

“Me ei tea, mis värvi tema nahk oli, ent on täiesti võimatu väita, et ta oli mustanahaline, sest ta polnud aafriklane. Neil inimestel, kes elavad seal regioonis, kus tema elas, on kas valge või oliivikarva jume, aga mitte must,” ütles metropoliit.

Ta lisas, et kristlaste jaoks pole Jeesuse nahavärv oluline, sest teda austatakse Jumala kehastusena.

Selle taustal võib nentida – kuna Jeesust märgitakse tõesti pühakirjades juudina ja see rahvas on heledanahaline, siis on rumal üldse algatada arutelu võimalusest, et ta oli neeger.

Aga asi polegi ilmselt selles – selle rumalusega tahetakse tegelikult anda marksistlik hoop religioonile ja eriti kristlusele, ning samas anda mustanahaliste identiteedile uus väljund. Ilmselt loodetakse, et must Jeesus peletab valgeid religioonist eemale ja annab aafriklastele aluse uusi nõudmisi esitada.

Kristluse sõnum on hoopiski teine kui kellegi nahavärv, aga ikkagi on must rassism ründele asunud. Millal jõutakse tõdemuseni, et ka prohvet Muhamed oli neeger – millise kamba moslemeid kohe Aafrika kanna alla saaks. (BNS-UU)

6 commentsOn Vene õigeusu kirik pole nõus Inglismaa Kirikuga, et Jeesus oli must 

 • Avatar

  Ei ole usklik ja kirikut (ka moseed ja sünagoogi) kui sellist pean organiseeritud hädaoruks, kuid lähtun ajaloost ja Jeesust pidada
  (oli ta siis isikuna olemas või mitte) mustanahaliseks on lihtlabane MARKSISTLIK KULTUURIREVOLUTSIOON.
  See on laiaulatuslik RÜNNAK kõigi maailma valgenahaliste vastu, et meid välja süüa ja meie kontidel meie loodud tsivilisatsiooni nautida.

 • Avatar

  Nõustun Uute uudistega, et sellel aafriklaseks tegemisel võivad olla hoopis salakavalamad tagamaad, kuid kunagi väga ammu, üle 15 aasta tagasi või umbes nii oli ETV-s dokk, kus teadlased konstrueerisid palestiinast leitud kolpade põhjal keskmise sealt piirkonnast tullel Jeesuse ajal elanud inimese näo, ning see oli siiski üsna mitte europiidne. Lisaks mingi tehnika järgi oli ka üsna tõmmu. Mitte küll Aafrika tooni, aga kuskile sinna valge ja Aafrika vahepealset. Ja seda kasutati just Jeesuse oletatava näo välja toomiseks. Muidugi dokk oligi vist inglise oma. BBC või mis need looduse satikanalid olid.

  • Avatar

   Vaat nende dokkidega tuleb silmas pidada, et kui valesti uurid või dokid, siis oled eluaeg põhikooliõpetaja kusagil Wessexi mädasoos. Aga kui õieti uurid ja dokid siis saad mitme miljonilise staarteadlase ameti Oxfordis. Kõik uurijad ja dokfilmide tegijad teavad seda. Meil võiks ka keegi ntx Kalevipoja mustanahaliseks transseksuaaliks uurida. Ühe maailmakuulsa teadlase nimel võiks veidi irvitamist ära kannatada küll.

   • Avatar

    Olengi põhiharidusega, kusjuures klassi vahele jätnud.

    Küll aga on mul raske uskuda seda, et meie eelmiusel sajandil asiaatideks lahterdatud esiisad ( mõnel on mõned näojooned ) ja Jeesus on olnud valged. Asiaate vaata tänases ameericas: nad on üle keskmise klassi. Asiaatide IQ test, pole ise proovind, arvatavasti on seal nagu pinksi mängimisega tegureid, mis loevad koheselt, psüühilist pabinat kasvõi, kui midagi tõestama hakkad, küllaga, aga asiaatidel pidavat see europiididest olema sama kõvasti ees, kui meil mustadest. Niiet rassist olen, rassidel vahet teen, aga üleolevust ma ei tunne. Ja see oli ju kristluse kandev tees. Sellega lammutati Rooma impeerium moraalselt. Tahad Rotchildide biograafi ülbitsemist lugeda?

 • Avatar

  Jeesus oli aramealane ning kogu Lähis Ida ja Põhja Aafrika oli enne araablaste sissetungi valge ja kristlik. Mis Jeesus juutide kohta ütles, seda peab iga korralik inimene Piiblist ise vaatama. Samuti ka uurima, mis etniline grupp on kristluse vastu ajaloolist sõda pidanud ja mis rahvusest oli kaganovits, kes Moskva metropoliidi eelmise Püha Lunastaja kiriku 1931 õhku laskis.

 • Avatar

  Jeesus oli tüdruk Hiinast ja selle puuslikuga ei ole meil midagi tegemist.

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused