Venemaa eskaleerib Ukraina konflikti

Maailm,
©Scanpix
Vene tank

Teadaolevalt asus Venemaa läinud nädalal oma vägesid taas Ukraina piiri lähedale koondama. „Oleme mures Venemaa agressiivse ja provokatiivse tegevuse hiljutise eskaleerumise pärast,” ütles USA välisministeeriumi pressiesindaja Ned Price.„Taunime agressiivset tegevust, mille eesmärk on hirmutada ja ähvardada meie partnerit Ukrainat.”

USA saatkond Kiievis tegi omapoolse avalduse, milles kutsus Venemaad üles „järgima relvarahumeetmeid” ja „tegema lõpu mõttetuid kannatusi põhjustavale igapäevasele vägivallale” ja agressioonile Ida-Ukraina aladel, vahendas Delfi.

USA avaldus tuli pärast seda, kui Kremli pressiesindaja Dmitri Peskov kommenteeris Vene vägede paigutamist Ukraina piirile, öeldes, et Venemaal on õigus vägesid oma territooriumi piires oma äranägemise järgi ümber paigutada.

Ukraina ja Venemaa on olnud konfliktis alates 2014. aastast, kui Venemaa annekteeris Krimmi poolsaare. USA ja selle NATO liitlased ei tunnusta seda Venemaa osana ning osutavad Ukrainale nii sõjalist kui mittesõjalist abi.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused