Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Venemaa korraldas Poola ja Leedu lähedal simuleeritud tuumaraketilöögi

-
06.05.2022
Taktikaline tuumarakett
© Scanpix

Venemaal valmistatakse avalikkust üha enam ette tuumaohuks, ka Venemaa kõrged poliitikud on maininud tuumarelvasid. Elu on näidanud, et mida Venemaa eitab või millest ta räägib, siis tegelikult see ka teoks saab. Üldiselt on võetud seda lihtsalt ähvardusena läänt hirmutada, kuid nüüd on teada, et Venemaa korraldas kolmapäeval Poola ja Leedu vahelise piirkonna lähedal simuleeritud tuumarakettide lööke. Seega muutub tuumaoht seda reaalsemaks, mida kauem Venemaa agressioon Ukrainas venima jääb.

Ajaleht Moscow Times kirjutas, et Venemaa kaitseministeeriumi avalduses öeldakse, et Vene väed korraldasid löögid Kaliningradi lääneosas.

Pärast seda, kui Venemaa president Vladimir Putin alustas 24. veebruaril sõjalist kallaletungi Ukrainale, on tema ja teised Venemaa ametiisikud teinud avaldusi, mis sisaldasid vastulöökide ähvardusi tema sõda segavate riikide vastu. Putin on pealetungi ajast peale olnud tülis ka Poola ja teiste EL-i riikidega. Eelmisel nädalal lõpetas Venemaa maagaasi tarnimise Poolale ja Bulgaariale seoses nende riikide Ukraina toetusega.

Venemaa tuumavõimelised liikuvad ballistiliste rakettide süsteemid Iskander läbisid kolmapäevase simulatsiooni käigus rea elektroonilisi väljalaskmisi, ilma et oleks tegelikult rakette välja tulistanud, vahendab Times. Uudiste veebisait kirjutas ka kaitseministeeriumi avalduses, mille kohaselt andsid Vene väed Kaliningradis ka erinevat tüüpi rünnakuid sihtmärkidele, mis jäljendasid vaenlase lennuvälju, sõjatehnikat ja komandopunkte.

 

Allikas: Newsweek