Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Venemaa kuulutas karjala noorteühenduse välisagendiks

30.06.2015
Nuori Karjala

Venemaa justiitsministeerium kandis karjalaste noorteorganisatsiooni Nuori Karjala 19. juunil ametlikult välismaa agentide registrisse. See võib tähendada ühenduse likvideerimist, teatab portaal Uralistica.

Nuori Karjala kuulutati esimese põliselanike organisatsioonina Venemaal välismaa agendiks. Nuori Karjala ühendab Karjala Vabariigi karjala, vepsa ja soome noori ning tegeleb rahvusvahelise soome-ugri koostööga.

Ühenduse liikmete sõnul oli agendiks kuulutamise põhjus ÜRO teise põlisrahvaste kümneaastaku raames saadud toetus. Mõnda organisatsiooni tegevust peeti poliitiliseks – näiteks aitas Nuori Karjala 2013. aastal korraldada Põlissoomlaste noorteühenduse koolitust Karjalas. Külastuse eesmärk oli tutvuda Karjala majanduspotentsiaali ja investeerimisvõimaluste, ajaloo- ja kultuuripärandiga ning Venemaa poliitilise süsteemiga.

Organisatsiooni ähvardab trahv kuni 500 000 rubla. See võib tähendada, et lähitulevikus teevad ühenduse liikmed otsuse Nuori Karjala likvideerida.

“Tõenäoliselt kaebame me ​​justiitsministeeriumi otsuse edasi. Kohe, kui saame registrikande teatise, pöördume justiitsministeeriumi poole palvega jätta meid sealt välja, kuna me pole üle aasta saanud välismaist rahastust. Kui meie õiguskaitseabinõud ei tööta, likvideerime organisatsiooni,” ütles Nuori Karjala üks juhtidest Aleksei Tsõkarev.

“Peame teavitama juhtunust ka oma partnereid. Kuna jutt käib põlisrahvaste organisatsioonist ja ÜRO toetusest ning me peame justiitsministeeriumi tegevust ebaseaduslikuks, teavitame sellest ÜRO põlisrahvaste püsifoorumit, ÜRO eriraportööri põlisrahvaste õiguste alal, Venemaa välisministeeriumi ja Venemaa Föderatsiooni inimõiguste volinikku,” lisas Tsõkarev.