Venemaa luurab Prantsusmaal mägedest, aga Eestis?

Maailm,
- Updated
©AFP/Scanpix
Putini spioonid tegutsevad Macroni selja taga.

Prantsusmaal asuvat Haute Savoie piirkonda on nimetatud Venemaa spioonide baaslaagriks, mis on spetsialiseerunud sihipärastele tapmistele kogu Euroopas.

Prantsuse ajalehe Le Monde andmetel olid Briti, Šveitsi, Prantsuse ja Ameerika luureteenistused jälitanud kuni 15 kahtlusalust Vene agenti, kes kõik läbisid Šveitsi ja Itaalia piiride lähedal mägesid aastatel 2014–2018.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Nimekirjas on mõned neist, kes kavandasid endise Venemaa luureagendi Sergei Skripali ja tema tütre mürgitamise 2018. aasta märtsis Inglismaa lõunaosas Salisbury linnas.

“See on esimene kord pärast Teist maailmasõda, kui üks riik tellis Euroopas teisele keemiarünnaku,” rääkis Le Monde´i ajakirjanik Jacques Follorou Euronewsile. “Seekord Venemaa Inglismaale.”

“Prantsusmaa, Suurbritannia ja Šveitsi ning nende liitlaste nagu USA reageerisid solidaarselt. Nende jaoks oli punane joon ületatud ja see polnud enam aktsepteeritav.”

Sellest jahist kasvas välja nimekiri GRU-na tuntud Vene sõjaväeluure agentuuri 15 liikmest, kelle nimed oli juba avalikustanud uurimisrühm Bellingcat.

Piirkonnas viibinud venelaste seas olid Aleksandr Petrov ja Ruslan Boshirov – need on kaks varjunimede all peitunud GRU agenti, keda süüdistati Skripali kallaletungi läbiviimises, teatas Le Monde.

Kõrg-Alpides asuvat Haute-Savoie departemangu kasutati Euroopas teostatud varjatud operatsioonide logistikabaasina.

“Kõige loogilisem hüpotees on see, et Haute-Savoie’d peeti lihtsaks ligipääsukohaks. See asub Genfi lähedal, võimaldades neil hõlpsalt ja diskreetselt liikuda üle kogu Lääne-Euroopa,” sõnas Follorou.

“Megeve, Chamonix, Annemasse ja Genf on ka Venemaa turistide jaoks väga populaarsed kohad,” tõdes ta.

Ja on veel üks põhjus, miks Prantsuse luureteenistused ei tuvastanud selle perioodi jooksul ühtegi ebaseaduslikku operatsiooni. Agendid olid diskreetsed ega tegutsenud kahtluste vältimiseks Prantsusmaal.

Selle asemel viisid nad läbi salajasi operatsioone mujal Euroopas:  Ühendkuningriigis, Bulgaarias, Moldovas ja Montenegros. Kuid nüüd paistab, et nad on kadunud.

“Paljud neist on kuulutatud Euroopas vahistatavaiks,” ütles Follorou. „Suure hulga nimed on avalikustatud ning neil on praegu äärmiselt keeruline liikuda ja tegutseda salaagentidena. Nad pole enam salajased.”

“See tegevus tuli ilmselgelt lõpetada ja tõenäoliselt korraldab Venemaa selle ümber,” arvab Le Monde.

Jääb vaid küsida, kus Eestis on see piirkond, mille kaudu siinses regioonis tegutsevad Venemaa sõjaväeluure agendid, et likvideerida neile ebasobivaid poliitikuid ja Venemaa kriitikuid. Meil kõrgeid mäeharju pole, küll aga mitu mäge Tallinnas.

UU

2 commentsOn Venemaa luurab Prantsusmaal mägedest, aga Eestis?

  • Avatar

    Kas Aljoša väidab, et Skripali juhtum jt mürgitamisjuhtumid (“propagandistlik valjamõeldud saast”) on välja mõeldud? Oh seda selektiivset, selektiivset mälu… Tõepoolest, nagu Aljoša väidab, iga viimane imbetsiil mõistab seda (nii) IRW

  • Avatar
    Allan Raadik

    Sm.Kroshchenko. Lugedes Teie kommentaare tundub mulle, et oletegi üks nn. viienda kollonni liige.Teie kommentaarid sisaldavad nii kodutu peni urinat kui mao sisinat.

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused