Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Venemaa survel tühistati noorte finnougristide konverents Hantõ-Mansiiskis

-
19.07.2016
Hantõ-Mansiisk

Rahvusvahelise noorte fennougristide konverentsi (IFUSCO) korraldajad teatasid, et aprillis toimuma pidanud ja sügisele lükatud konverents jääb ära, vahendab Fenno-Ugria. Arvestades keerulist olukorda riigis ja maailmas ei saa nad põhjuseid avaldada, teatasid korraldajad.

Esimesed märgid probleemidest ilmnesid juba veebruaris, kui osavõtjate registreerimine katkestati ning märtsis teatati, et korralduslikel põhjustel on üritus lükatud septembrisse. Konverentsi korraldajateks olid Obi-ugri rahvaste noorteorganisatsioon, Jugra Riiklik Ülikool, keda toetasid Handi-Mansi Jugra Ringkonna haridus- ja noorsoopoliitikaministeerium, MAFUN ja soome-ugri üliõpilaste organisatsioon.

Esimene IFUSCO toimus 1984. aastal Saksamaal Göttingenis ja seejärel on see toimunud igal aastal eri Euroopa linnades. 1999. aastal toimus IFUSCO esimest korda Venemaal, Sõktõvkaris.

Mais jäeti ootamatult ära Ižkaris (Iževskis) toimuma pidanud soome-ugri filmifestival ja ka siis ei tahtnud asjaosalised põhjustest rääkida.