Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Venemaa üritab MH17 massimõrvast käed puhtaks pühkida

01.10.2016
547547778

Rahvusvaheline uurimine MH17 katastroofi asjaolude väljaselgitamiseks on määratud läbikukkumisele, kuna selle aluseks on erapoolik suhtumine Venemaasse, ütles Kremli pressiesindaja Dmitri Peskov teleusutluses.

Rahvusvaheline kriminaaljuurdlus jõudis 28. septembril avaldatud raportis järeldusele, et 2014. aasta 17. juulil Malaysia Airlinesi reisilennuki hävitanud Buk-rakett tulistati mässuliste kontrollitud aladelt raketisüsteemiga, mis oli toodud Venemaalt ja mis pärast tulistamist toimetati kiiresti riiki tagasi.

Lennukis hukkusid kõik Amsterdamist Kuala Lumpurisse teel olnud 298 inimest, kellest 196 olid hollandlased.

Vene välisametkond “juhtis tähelepanu sellele, et Hollandi pool on täielikult tagasi lükanud mõistliku kriitika lennukihuku kriminaaljuurdluse esialgsete tulemuste kohta”, teatas pressiesindaja Maria Zahharova avalduses.

“Selleks, et anda rohkem selgitusi selle kohta, miks Venemaa ei saa aktsepteerida uurimismeeskonna töömeetodeid, mis viivad uurimist vales suunas, kutsutakse Hollandi saadik 3. oktoobril Vene välisministeeriumisse,” sõnas Zahharova.

Hollandi diplomaat viiakse kurssi “argumentidega, miks on vastuvõetamatu ignoreerida Vene poole esitatud tähtsat ja erapooletut informatsiooni”, lausus ta.

Holland kutsus reedel välja Venemaa suursaadiku pärast seda, kui Moskva kritiseeris 2014. aastal Ida-Ukraina kohal alla tulistatud Malaysia Airlinesi juurdluse eest Hollandi prokuratuuri.

Vene suursaadik kutsuti Haagis välisministeeriumisse pärast Moskva avaldusi, mis Hollandi sõnul asetas küsimärgi alla prokuratuuri “professionaalsuse, rikkumatuse ja sõltumatuse”.

“Vene suursaadikut teavitati, et selline alusetu kriitika on vastuvõetamatu,” teatas Hollandi välisministeerium avalduses.

Interfax-BNS

FOTO: Scanpix