Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Venemaa värbab migrante ja aafriklastest tudengeid Ukraina rindele

-
09.06.2024
Mustad Kubani kasakad punases.
© img3.nevesta.info

Massimigratsiooni üks järjekordseid negatiivseid tulemeid on see, et migrante kasutatakse ära verevalamistes.

Venemaa viib läbi üleilmset kampaaniat palgasõdurite värbamiseks vähemalt 21 riigis, sealhulgas Aafrikas, pakkudes allkirjastamisel tulusaid boonuseid ja head palka neile, kes lepingulistena liituvad, vahendas portaal Unian pühapäeval Bloombergi.

Kreml saadab koos Vene vägedega sõtta Ukraina-vastu ka tuhandeid migrante ja välistudengeid, kirjutab Bloomberg.

“Vene ametnikud ähvardavad üha sagedamini jätta Aafrika üliõpilaste ja noorte töötajate viisa pikendamata, kui nad ei nõustu relvajõududega liituma,” teatas väljaanne informeeritud allikatele viidates. Märgitakse, et osa Venemaal tööviisaga viibivaid aafriklasi peeti kinni ja sunniti valima väljasaatmise või rindele mineku vahel.

Mõnel neist õnnestus altkäemaksu abil riiki jääda väeteenistust vältida, ütles üks Euroopa ametnik.

Migrante ja välistudengeid kasutatakse sageli riskantsetel rünnakumanöövrite, et säästa parema väljaõppega üksusi. Üks Ukraina ametnik märkis, et lahinguväljal vangistatud sõdurite hulgas on kasvanud välisvõitlejate, eriti just aafriklaste ja nepaallaste arv.

Venemaal õpib praegu 35 000–37 000 Aafrika üliõpilast. (BNS)

Venemaa tugevdab oma mõju Aafrikas, tõrjudes sealt välja koloniaalmaad Prantsusmaad. Seda teeb kergemaks asjaolu, et Nõukogude Liidul oli Mustal Mandril oma “sotsialistlik leer”, millest on aafiklastel tänu “rahvaste sõpruse” poliitikale ilmselt mõningane positiivne mälestus. Etioopias sõdis marksistliku valitsuse sõjalise nõunikuna ka Reformierakonna poliitik ja endine Nõukogude armee kõrge sõjaväelane Ants Laaneots.

Ka Eesti peab arvestama sellega, et migrandid pole kunagi sihtriigile lojaalsed, sest neid lihtsalt ei seo uue kodumaaga miski, mis poleks asendatav.