Venemaa võib üritada Eestit rändega lämmatada

Maailm,
- Updated
GREECE-MACEDONIA-EUROPE-MIGRANTS

Politsei- ja piirivalveamet (PPA) sai eelmise nädala lõpus Venemaalt ärevaks tegeva teate, et Jaanilinnas on kinni peetud kolm Bangladeshi päritolu põgenikku, kes tahavad Eestisse ning kui sealt avastati veel mitukümmend sama plaani hauvat vietnamlast, siis viis Eesti end kõrgemasse valmisolekusse, kirjutab Postimees.

Põhjus, miks pealtnäha kiretu infokild viis PPA kõrgemasse valmisolekusse, on Postimehe andmetel lihtne. See võinuks vabalt olla esimene tõsine ohumärk, et Soomet ja Norrat viimased viis kuud painanud ja märtsi alguses lakanud rändevoog Venemaalt võib suunduda lõuna poole. Esimesena jääks ette Narva piiripunkt.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Siseministeeriumi kodakondsus- ja rändepoliitika osakonna juhataja Janek Mägi hinnangul peab Soome ja Norra stsenaariumi kordumiseks Eestis kokku langema mitu asjaolu. “Kõige lihtsam variant on, kui Vene pool tõmbab meie piiri vastas oma piirivalvet tagasi ja levib sõnum, et Eesti kaudu on võimalik liikuda mujale Euroopasse – kas Põhjamaadesse või lõuna poole, Poolasse,” selgitas Mägi. “Kui see sõnum levib ja Vene poolel lastakse inimesi vabalt piirile, siis hakkavad massid liikuma.”

Tõenäosus selleks on Mägi sõnul väike, sest ka asüülitaotlejad näevad vale varem või hiljem läbi. Näiteks saab selgeks, et Eestis esitatud asüülitaotlust menetletakse Eestis, rahvusvahelist kaitset ei saa kuigi lihtsalt ja pole võimalik teise Euroopa riiki edasi liikuda.

“Teine asi, mis paneb massid liikuma, on see, kui Venemaal toimub mõni suuroperatsioon illegaalide tabamiseks või tekib mingi kontingent inimesi, kellel otsustatakse elamisluba enam mitte pikendada. Siis on neil kaks võimalust: kas liikuda tagasi või edasi,” ütles Mägi.

Sellegipoolest on PPA-l varuks hädaolukorra lahendamise plaan, kuidas “lämmatamisega” toime tulla. Mägi sõnul tähendaks päevas paarikümne asüülitaotleja piirile saabumine seda, et Jõhvist ja Rakverest mobiliseeritaks taotluste menetlemiseks hulk politseijõudu, kes iga päev selle tööga ei tegele, ent on saanud väljaõppe.

BNS

Foto: AFP

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused