Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Venemaal sagenenud suurpõlengud panevad eeldama sisemist sabotaaži

-
26.04.2022
Põleng Brjanskis.
© Scanpix

Kui varem on teatatud Valgevene raudteelaste võimalikust sabotaažist Vene vägede vastu, siis nüüd vahendatakse arvamust, et Venemaa sees üha sagedamini toimuvad tulekahjud võivad tähendada teadlikku vastupanu Putini režiimile.

Ukraina piiri lähedal Brjanskis süttis suur kütusehoidla, teatas esmaspäeval Venemaa eriolukordade ministeerium.

“Transnefti Brjansk-Družba kütusehoidlas puhkes tulekahju,” edastasid Vene uudisteagentuurid ministeeriumi teadet.

Brjansk asub Ukraina piirist umbes 150 kilomeetri kaugusel ning on Venemaa Ukraina-vastaste operatsioonide logistiline baas.

Venemaal asuvas Ussuriiskis puhkes umbes samal ajal tulekahju sõjaväe lennubaasis. Pealtnägijad kirjeldasid paksu musta suitsu sõjaväeobjekti kohal.

Ukraina presidendi nõunik Oleksi Arestovitš avaldas sellega seoses värskes usutluses arvamust, et taolised juhtumid võivad viidata sissisõja algusele, edastas ukrainlaste uudisteportaal Unian. Arestovitš ütles Brjanskis juhtunut kommenteerides, et Venemaal on viimasel ajal aset leidnud ka rünnakuid sõjaväe värbamiskontorite vastu.

“Ussuriiskis põleb sõjaväebaas, põlevad sõjakomissariaadid, põlevad sõjakoolid, mingisugused sõjaväelaod, kuberneride majad. Mul on tunne, et Venemaal on alanud sissisõda,” ütles Arestovitš. (AFP-BNS)