Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Venemaale antakse muudkui järele: gaas voolab ja piirid lahti

23.07.2022
Russkii Mir
© UU

Sanktsioonide rakendamine agressorriigi Venemaa vastu käib üle kivide ja kändude, sest soovunelm saada läbi ilma Venemaata on reaalses elus pelk illusioon.

Pikk küüntenärimine sai Lääne-Euroopas lõpu: eile hakkas gaas mööda Nord Stream 1 gaasitoru taas Euroopasse voolama, kirjutab Postimees.

Kolmapäeval tuli Euroopa Komisjoni energiasäästu plaan, mis kätkes endas väga tumedaid prognoose. Selles valmistuti otsesõnu olukorraks, kui Venemaalt enam gaasi Euroopasse ei liigu. Üleeile oli ka kõik lahtine, sest Nord Stream 1 gaasitoru oli hooldustöödeks suletud ja iseäranis sakslased kartsid, et seda ei avatagi kunagi.

Seda suurem oli eile kergendus, kui Nord Stream 1 gaasitoru avati ning Saksamaa kinnitas, et gaas jõuab nendeni.

Vene-Saksa gaasitoru suleti 11. juulil iga-aastasteks hooldustöödeks. Saksa ametnikud olid Ukraina sõjaga seotud pingete kasvades kartnud, et toru, mis annab kolmandiku riigi gaasivarustusest, ei pruugita taasavada.

Samal ajal kirjutab ERR, et Leedu tühistas sanktsioonide all olevate kaupade raudteetranspordi keelu Kaliningradi ja sealt välja.

Kaliningrad kasutab raudteeühendust Venemaaga läbi Leedu nii reisijate kui ka kaupade transpordiks.

18. juunil aga jõustas Leedu Euroopa Liidu sanktsioonid Venemaa suhtes, mis hõlmasid ka Venemaa kaubavahetust enda Kaliningradi oblastiga Valgevene ja Leedu kaudu. Piirangud mõjutasid umbes kolmandikku Vene kaubavahetusest Kaliningradiga, muu hulgas sanktsioonide all olevate mustmetallide vedu. Venemaa lubas Leedule sanktsioonide rakendamise eest karmilt vastata.

Leedu Raudtee teatas nüüd, et lubab jälle kaupade vedu Kaliningradi.