Victor Orban: Euroopa edu võti peitub Kesk-Euroopas

Maailm,
- Updated
©Reuters/Scanpix
Victor Orban

Ungari peaminister Viktor Orbáni kuulutas juuli lõpus Bálványosis avatud suveülikoolis peetud kõnes peatset lõppu “liberaalsele demokraatiale”, mida tema sõnul asendab illiberaalne või kristlik demokraatia. Viktor Orbáni sõnul on Euroopa poliitikas kätte jõudnud kommunismivastase põlvkonna aeg, kellel on tugevad kristlikud väärtused ja kes on pühendunud oma rahvusteriikidele ja nende kultuuri õitsengule.

Alljärgnevas anname portaali Objektiiv vahendusel teile edasi olulise osa Viktor Orbáni kõnest:

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Kui me oleme jõudnud valmis Karpaatia basseini ülesehitamisega – või koguni sellega paralleelselt – seisab meil lähiaastatel ees palju ulatuslikum Kesk-Euroopa ülesehitamine. See Euroopa suur, tugev ja kindel poliitiline ja majanduslik piirkond on lisaks oma majanduslikule kasvule ja kõigile oma eripäradele ühtlasi piirkond, mis erineb Lääne-Euroopast oma erilise kultuuri poolest. Ehitame selle taas üles, et see saaks väärilise tunnustuse osaliseks.

Selleks, et Kesk-Euroopa saaks hõivata Euroopas koha, mida see väärib, tuleks formuleerida doktriin selle eesmärgi saavutamiseks. Seetõttu olen sõnastanud viis põhimõtet Kesk-Euroopa ülesehitamiseks:

  1. Igal Euroopa riigil on õigus kaitsta oma kristlikku kultuuri ja õigus lükata tagasi multikultuursuse ideoloogia.
  2. Igal riigil on õigus kaitsta traditsioonilist peremudelit ning voli öelda, et igal lapsel on õigus emale ja isale.
  3. Igal Euroopa riigil on õigus kaitsta oma strateegiliselt olulisi riiklikke majandussektoreid ja turge.
  4. Igal riigil on õigus kaitsta oma piire ning õigus keelduda sisserändest.
  5. Igal Euroopa riigil on õigus nõuda, et kõige olulisemates küsimustes on neil vaba otsustusõigus, mida Euroopa Liit ei saa neilt ära võtta.

Kokkuvõtvalt on meie, keskeurooplaste, seisukoht, et eksisteerib ka elu väljaspool globalismi, mis ei ole ainsaks teeks. Kesk-Euroopa teeks on vabade riikide liit. See on eesmärk ja ülesanne, mis meil väljaspool Karpaatia basseini ees seisab.

Edasi loe juba Objektiiv.ee -st

 

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused