VIDEO: Soome Eduskunna liige Sebastian Tynkkynen sai terroristide kritiseerimise eest kohtus sama suure karistuse kui imiku peksja

Rubriik Maailm On

Põlissoomlaste Eduskunna fraktsiooni liige Sebastian Tynkkynen räägib videos sellest, kuidas Soome riik suleb suid ütlemiste eest, mis ei väljenda mitte viha, vaid muret.

Soomes on hakatud vihakõnede eest karmimalt karistama – islami kritiseerimise eest saab sama rängalt karistada kui kümnekuuse imiku suhtes vägivalla kasutamise eest.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Tynkkynen oli kohtus, kus teda süüdistati ühe rahvusrühma suhtes kasutatud vihakõne eest – ta oli 2016. aastal kuvanud Facebooki albumis terroristidest meeste nägusid, lisades, mis usku nad tunnistavad, ja teinud selle põhjal järelduse, et ehk on terrorism seotud teatud religiooniga.

Istungit peeti kinniste uste taga. Nädal hiljem kuulutati välja kohtuotsus. Kui varem on antud rahvusrühma vastu vihakõne eest kuni 20 päevapalga suurune trahv, siis nüüd on seda kahekordistatud ja määr on 50 päevapalka.

“See, et ma toon esile terrorismiga seotud probleeme ja nende algpõhjuseid ning tahan poliitilise mõjutajana väljendada oma nägemust, mida peaksime märkama ja mida tegema, siis mind karistatakse selle eest. Mõelge ise, trahv on 4000 eurot Facebooki postituse eest, milles kritiseerisin islamit,” ütleb Sebastian Tynkkynen. “Karistus on sama suur, kui vägivalla eest kümnekuise imiku suhtes. Kuidas on võimalik saada Facebooki kirjutise eest sama suur karistus. Mis selles riigis toimub?”

Sebastian Tynkkynen selgitab: “Ma loen Ilta-Sanomate ajalehest: jäähoki Soome meister vägivallatses oma kümnekuise imiku kallal. Õudne pilt avanes tema abikaasale magamistoa uksel. Süüdistatu mõisteti maksma 50 päevapalga suurune trahv ning korvama sellega lapsele ja tema emale tekitatud kahju. Mõelge nüüd ometi. Mul kipub aegajalt kaduma usk selle suhtes, kas me mitte oma läänemaailmas ei ole suikumas unne, millest me ei suuda enam ärgata.”

Tynkkynen hoiatab, et valitsuse juhtimisel on õigusorganid hakanud karmistama arusaama vihakõnest. Sellele viitavad igasugused rapordid, vihakõnest rääkivad saated ja muud, mida viimasel ajal on tehtud.

Saadik ütleb, et soomlased peaksid mõistma: multikultuursus toob esile selliseid probleeme, millesse on vaja sekkuda, enne kui on liiga hilja. Tema parlamendiliikmena vaikida ei kavatse.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused