Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

VIDEO Vaata ja kuula, kuidas Jaak Madison paneb Euroopa Parlamendis paika sõjaka liberaali

-
25.11.2023
Laadime sisu...

Euroopa Parlamendis on grupp äärmusföderaliste eesotsas Guy Verhofstadtiga tulnud välja resolutsiooniga, et muuta Euroopa Liidu aluslepinguid ehk nö “Euroopa Liidu põhiseadust”. Selle resolutsiooni üle hääletati Strasbourgis täiskoguistungil kolmapäeval, 22. novembril, kuid debatt selle üle käis juba teisipäeval ehk päev varem.

Teadmiseks, et Eesti seadusandlus allub paraku täielikult Euroopa Liidu õigusele, kuid Riigikohus on 2012. aastal öelnud selgelt, et kui ühel päeval soovib Euroopa Liit hakata muutma aluslepinguid ehk koondama veelgi enam võimu Brüsselisse, siis enam pole piisav mandaat rahvalt, mis saadi 2003. aastal. Seetõttu on vajalik aluslepingute muutmise korral korraldada uus referendum ja uuendada mandaati ning sel juhul on inimestel võimalus öelda: kas nad nõustuvad edasise föderaliseerumisega või ei soovi nad siiski enam rohkem võimu anda Brüsselisse? Olgu selleks migratsiooni-, maksu-, kaitse- või keskkonnapoliitika.

Meie seisame selle eest, et rohkem võimu ei läheks Eestist bürokraatide kätte Brüsselis ning et me saaksime seda võimu hoopis koju tagasi tuua!

Jaak Madison, EKRE saadik Euroopa Parlamendis

Videot saab vaadata ka SIIT