Viktor Orban: Euroopa vajab liidreid, kes kaitsevad eurooplaste kodu võõraste eest

Maailm,
©AFP/Scanpix
Viktor Orban tõestab, et Euroopa rahvuslaste ette on asetatud punane vaip. Hetk EL-i tippkohtumiselt Rumeenias.

Möödunud nädala reedel kinnitas Ungari peaminister Viktor Orbán Kossuth Rádió hommikuprogrammis, et Euroopa Parlamendi valimistega tuleb saata Brüsselisse väga selge sõnum: „Me tahame muutusi ja seda, et Euroopa kaitseks oma piire nii maal kui merel.“

Orbán ütles ühtlasi, et ta ei taha enam näha Brüsselis migratsiooni organiseerimisega tegelevaid juhte, vaid selliseid, kes migratsiooni peatavad.

Orbáni sõnul tegutseb Euroopas nn liberaalne maffia, kuhu kuuluvad nii poliitikud, ajakirjanikud kui ka analüütikud, kes suplevad rahas ja püüavad veenda maailma, et migratsiooni ei ole võimalik peatada. Ent niipea, kui selgub, et midagi siiski saab teha – näiteks Ungari peatab migrantide sissevoolu maapiiril ja Itaalia siseminister Matteo Salvini teeb sedasama merel, või soovib USA president Donald Trump ehitada piirimüüri –, siis hakatakse neid kohtlema vaenlastena.

Orbán ütles, et praegustel europarlamendi valimistel tuleb langetada otsus, kas leppida olukorraga või murda end vabaks mõttemustrist, mida migratsiooni pooldavad inimesed Euroopale peale suruda püüavad. Ta rõhutas, et Euroopa vajab liidreid, kes Euroopat kaitsevad, sest Euroopa on eurooplaste kodu ja Ungari on ungarlaste kodu.

Orbáni sõnul tekib peale valimisi Euroopa Komisjoni presidendi kohale kindlasti ka selline kandidaat, keda Ungari on valmis toetama. Praegust peamist soosikut Manfred Weberit Ungari ei toeta.

Lisaks tuli juttu ka Ungari uuest peretoetuste reformist, millega soovitakse suurendada sündivust ja toetada Ungari noori peresid. Kuna reformiga kaasneks EL-i reeglite kohaselt keelatud riigiabi, siis on seda palju kritiseeritud.

Orbáni sõnul on tegemist ülima silmakirjalikkusega. „Kui on vaja maksta kinni migrantide pangakaarte, siis selles ei näe loomulikult keegi mingeid probleeme,“ ütles ta. Tema arvates jälestavad inimesed, kelle eesmärk on lahendada Euroopa demograafiline probleem migratsiooni abil, normaalset perepoliitikat.

Allikas: Website of the Hungarian Government

Refereeris Triin van Doorslaer

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused