Viktor Orbán: me oleme valmis kasutama oma maa kaitseks jõudu, kuid loodan, et sellist vajadust ei teki

Maailm,
©AFP/Scanpix
Ungarit kaitseb muuhulgas ka piiritara, kuid massiinvasiooni korral võib sellest väheks jääda.

Ungari peaminister Viktor Orbán teatas, et kui Türgi peaks tõesti viima täide oma ähvarduse ja avama piirid Euroopasse pääsemist ootavatele migrantidele, on Ungari valmis kasutama oma riigi kaitseks jõudu.

„Juhul kui Türgi peaks laskma liikvele järgmised sajad tuhanded lisaks [olemasolevatel migratsioonile], siis ei jää meil muud üle, kui kasutada Ungari piiri ja Serbia-Ungari piiriala kaitseks jõudu. Ja ma loodan kõigi osapoolte pärast, et sellist vajadust ei peaks tekkima,“ ütles Orbán

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

2015. aastal püstitas Viktor Orbán Ungari lõunapiirile barjääri, et teha lõpp Balkani migratsiooniteekonna kasutamisele. Enne seda liikusid läbi Serbia ja Ungari Lääne-Euroopasse sajad tuhanded kolmanda maailma migrandid.

Praegu hoiab Türgi Euroopa pea kohal mõõka. Türgi president Erdogan ja teised tähtsad riigitegelased on ähvardanud ujutada Euroopa üle ligi 4 miljoni Lähis-Idast pärit migrandiga, kes praegu on laagrites Türgi piirialadel.

Augustis hoiatas Türgi siseminister: „Me seisame silmitsi ajaloo suurima migratsioonilainega. Kui me otsustame avada oma piiri migrantidele, ei suuda ükski Euroopa valitsus enam püsida kauem kui kuus kuud. Soovitame neil meie kannatust mitte proovile panna.“

Möödunud nädalal ähvardas Erdogan taas Euroopat migrandiuputusega, kuna paljud Euroopa Liidu riigid kritiseerisid Türgi militaaroperatsiooni Põhja-Süürias.

Türgi ähvarduste peale kutsus Kreeka peaminister Kyriakos Mitsotakis üles suurendama NATO laevade arvu ja kohalolekut Türgi-EL-i merepiiril, takistamaks migrantide jõudmist Kreekasse.

Intervjuus Ungari meediale ütles Orbán: „Järgnevate nädalate jooksul otsustab Türgi, mida nende inimestega teha.  Neid on võimalik saata kahes suunas: kas tagasi Süüriasse või liikvele Euroopa poole.“

Allikas: Voice of Europe

Refereeris Triin van Doorslaer

One commentOn Viktor Orbán: me oleme valmis kasutama oma maa kaitseks jõudu, kuid loodan, et sellist vajadust ei teki

  • Avatar

    Vot see on koht kuhu EW kaitseväelased PEAVAD minema appi ja kogemust saama.
    Mitte mingid sopaaugud kuskil Aafrikas.

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused