Viktor Orban: Migratsiooni tõttu on Euroopa kohale kogunenud tumedad pilved

Maailm,
- Updated
©EPA/ZSOLT SZIGETVARY HUNGARY OUT
Viktor Orban

Ungari peaminister Viktor Orbán pidas hiljuti tulise kõne, milles kirjeldas Euroopa ja eriti Saksamaa tulevikku väga süngetes toonides. Kõige suurema ohuna näeb Orbán islami pealtungi Euroopale.

Oma iga-aastases kõnes kritiseeris Orbán väga teravalt praegust olukorda Euroopas: „Migratsiooni tõttu on kogunenud Euroopa kohale tumedad pilved.“ Ta hoiatas: „Rahvused kaovad, Lääs langeb, aga Euroopa isegi ei pane tähele, kuidas temast üle sõidetakse.“

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Orbán hoiatas ka selle eest, et Euroopa suurlinnades on peagi ülekaalus moslemid, sest oma liberaalse migratsioonipoliitikaga on Pariisi, Berliini ja Brüsseli poliitikud sillutanud teed kristliku maailma allakäigule ja islami levikule. Kuid kristlus, nagu sõnas Orbán, on Euroopa viimane lootus.

Eriti sünget tulevikku ennustas Orbán Saksamaale. „Põlissakslased sunnitakse suurlinnadest lahkuma; migrandid asuvad alati kõigepealt elama suurtesse linnadesse,“ rääkis Orbán. Kuid ka Ungari ja teised Ungarile lähedal seisvad riigid on sunnitud peagi seisma silmitsi islamiga nii läänest kui ka lõunast.

Opositsioonile heitis Orbán ette, et nood ei näe ajamärke ning kuna nad ei toeta Ungari piiritara ehitust ega ka Ungari valitsuse vaidlust EL-iga põgenikekvootide teemal, on opositsioon täiesti lootusetus seisus. „Ma ei saa aru, mismoodi julgeb opositsioon küsida valija usaldust,“ imestas Orbán.

Orbán ähvardas sulgeda kõik valitsusvälised organisatsioonid (VVO), mis tegelevad migrantide või asüülitaotlejate esindamise ja abistamisega. „Juhul kui nad oma ohtlikku tegevust ei lõpeta, saadetakse nad lihtsalt maalt välja, olgu nad ükskõik kui võimsad või rikkad,“ teatas Orbán. Järgmisel nädalal on Orbánil plaanis alustada Ungari parlamendis arutelu seadustepaketi üle, mille eesmärgiks on sisuliselt keelustada migrante ja põgenikke abistavate organisatsioonide tegevus Ungaris.

Orbáni kõne ajal lehvitati publiku hulgas Ungari lippe ja kõnepuldi küljes oli näha silti: „Meie jaoks on esikohal Ungari“. Aprillis seisavad Ungaris ees valimised ja rahvuskonservatiivse partei Fidesz juhina kandideerib Orbán oma kolmandaks ametiajaks. Viimaste küsitluste kohaselt on toetus Fideszile ligi 50%, samas kui tugevaima opositsioonipartei Jobbiku toetus on napp 20%.

Allikas: Die WELT

Refereeris Triin van Doorslaer

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused