Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Viktor Orbán: ungari laste hariduse üle otsustavad ainult ungarlased, mitte sakslased, hollandlased või belglased

-
30.06.2021
Ungari sirgeseljaline peaminister Viktor Orban.
© Scanpix

Ungari peaminister Viktor Orbán kirjutab oma kodulehel Samizdat konfliktist Ungari ja vikerkaarevärviliste Euroopa riikide vahel:

„Praeguses laste seksuaalhariduse teemalises debatis väidavad liberaalid, et lapsed peavad tutvuma teadlikkust tõstvate materjalidega, mis tutvustavad neile heteroseksuaalsust, homoseksuaalsust, nende sünnijärgsest esmasest soost loobumise võimalust ja soomuutmise operatsioone. Liberaalide meelest on tegemist laste inimõigusega, lapsevanemate valikud ei oma tähtsust ja tähtis, lausa prioriteetne roll on riiklikel institutsioonidel. Lapsi võib teavitada ilma vanemate nõusolekuta ja ilma riiklike piiranguteta.

Illiberaalsed demokraadid leiavad aga, et lapse seksuaalkasvatus on vanemate õigus ja ilma vanemate loata ei ole riigil, poliitilistel parteidel, vabaühendustel või vikerkaareaktivistidel siin mingit sõnaõigust.

Vikerkaareriikidel on olemas õigus liikuda kaugemale binaarsest ühiskonnakorraldusest, mille aluseks on mees-naine ja ema-isa. Ka nende ühiskond oli kord selline, kuid nad on liikunud mingisse teise dimensiooni, teinud seda teadlikult ja muutnud selle riiklikuks poliitikaks. Teistel riikidel ei ole siin õigust sekkuda, eriti kuna Saksamaa on siin võtnud eestvedaja rolli. Ma ei ole küll kindel, kas oma arusaamade demonstreerimine käepaelade kandmise ja vikerkaarelipu vehkimisega Ungari hümni ajal Müncheni jalgpallistaadionil on just kõige mõistlikum. Kuid olen veendunud, et saksa laste hariduse üle otsustavad sakslased. Samuti olen ma veendunud, et ungari laste hariduse üle otsustavad ainult ungarlased ja päris kindlasti mitte sakslased, hollandlased või belglased.

Kas on parem elada binaarses või vikerkaarevärvilises ühiskonnas, ja miks, on küsimus, mille kohta saab kumbki pool esitada oma arvamuse. Igaühel on oma tõde.

Kuid seaduse seisukohast, rahvusvahelise õiguse, EL-i õiguse ja põhiõiguste harta järgi, ei ole õige positsiooni osas mingit kahtlust. Emigreerumine ei ole inimõigus ja see, milline on laste seksuaalkasvatus ei ole samuti laste inimõigus. Niisugust inimõigust ei ole olemas.“

Allikas: https://www.miniszterelnok.hu/samizdat-no-11/