Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Vilnius: kui Minsk peatab rände, siis pole ka täiendavatel sanktsioonidel mõtet

-
30.07.2021
Leedu välisminister Gabrielius Landsbergis. (Paremal)
© Erakogu

Euroopa Liidu tasemel on tehtud ettepanek uuteks sanktsioonideks Valgevenele, kuid need kaotavad mõtte, kui Minsk peatab seadusvastase rände korraldamise, ütles reedel Leedu välisminister Gabrielius Landsbergis.

Sellegipoolest kinnitas ta, et kui naaberriik midagi ette ei võta, hakkab Leedu seda küsimust EL-is läbi suruma.

“Valgevenele ei ole seadusvastase rände korraldamise eest sanktsioone veel kehtestatud. Ettepanek selleks on tehtud, kuid kaotab mõtte, kui Minsk lõpetab selle tegevuse, mis rikub rahvusvahelisi norme ja lepinguid,” seisis välisministeri kommentaaris BNS-ile.

“Kui Valgevene jätkab endiselt inimeste smugeldamise soodustamist, tõstab Leedu Brüsselis küsimuse täiendavatest sanktsioonidest,” lisas ta.

Landsbergis kirjutas neljapäeval Facebookis, et rändekriisi olukorras on eriti tähtis EL osa.

“Ei ole tähtis, mitu telki või madratsit meile saadetakse, kui rändevoog ei lakka, jääb neid alati nappima. Vaatamata sellele, et telgid ja madratsid on vajalikud, ei ole see EL rändepoliitika teljeks. Peaülesanne, mille me EL ametkondadele üle anname: te peate aitama meil purustada võrgustiku ja inimesed tagasi saata,” kirjutas poliitik.

Ta rõhutas, et Euroopal puudub tõhus rändepoliitika ja avaldas lootust, et ehk saab Leedu selleks liivateraks, mis kaameli selgroo murrab ja lepitakse lõpuks kokku.

Baltic News Service