Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Vilniusesse kavandatakse lähiaastatel välisrahastusega mošee ehitamist

-
28.08.2019
Hiljuti avatud mošee Tšetšeenias. Pilt on illustratiivne.
© Scanpix

Islam murrab sisse ka kristlikusse kultuuriruumi, kus talle antakse kahjuks võimalus islamiriikide rahadega kanda kinnitada, teades ometigi, et mošeed on taimelava suurtele islamikogukondadele.

Arutusel on lähiaastatel Leedu pealinna Vilniusesse väikese mošee ehitamine 7-8 miljoni euro eest, edastas kolmapäeval portaal 15min.lt.

Leedu maa-amet eraldas Vilniuse sunniitide kogudusele Liepkalnise linnajaos Ilgalaukio tänaval mošee ehitamiseks tasuta 8400 ruutmeetrise krundi. Moslemid tahavad mošeed 600 usklikule.

Mufti Aleksandras Beganskase sõnutsi peaks mošee ehitust rahastama Türgi, võimalik ka, et Saudi Araabia või Katar. Leedu riigilt moslemid raha ei looda.

Mufti sõnutsi algab ehitus kohe, kui lahendatakse rahastusküsimus ja muud võimalikud takistused ning saadakse luba.

Leedus on praegu neli mošeed – Nemėžises, Viliniuse kandis Keturiasdešimt Totoriųs, Alytuse piirkonnas Raiziais ja Kaunases.

Leedu moslemid on suuremalt jaolt sunni usulised tatarlased, kelle esivanemad kutsuti Leetu veel Vytautas Suure ajal. Neid on umbes 3000. Vilniuse islamikeskuses käib neid reedeti palvusel 150-200.

Mošeed kerkivad Euroopa linnades nagu seened pärast vihma ja selle taga on kas Araabia naftarahad või Türgi. Eestil on seni õnnestunud islamiplatsdarmi rajamist ära hoida ja seejuures tasub silmas pidada tarka nõuannet – ära tuleb hoida esimese mošee püstitamine. Sest kui seda lubada, järgnevad järgmised riburada, kasvama hakkavad moslemikogukonnad ja pinna saavad jalge alla ka pühasõdalased.