Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Visegradi riigid lubavad Kreekat rändlejate tõrjumisel igati aidata

05.03.2020
Vastasseis Türgi-Kreeka piiril jätkub.
© Scanpix

Kreeka jõustruktuurid tõrjusid kolmapäeval Türgi piiril jõuliselt agressiivseid migrante, samal ajal aga lubasid Tšehhi Vabariik, Ungari, Poola ja Slovakkia aidata Kreekal toime tulla survega oma piiridel.

Tšehhi peaminister Andrej Babiš ütles pärast kohtumist oma kolleegidega kolmest Visegradi riigist, et olukord on tõsine ja EL peab oma piire kaitsma. “Oleme valmis Kreekat aitama,” ütles ta.

Poola peaminister Mateusz Morawiecki ütles, et tema riik on valmis Kreeka-Türgi piirile piirivalvureid saatma, samas kui tema Slovakkia kolleeg Peter Pellegrini lisas, et kasvav rändajate arv kujutab julgeolekuohtu mitte ainult Kreekale, vaid kogu Euroopale.

Ungari peaminister Viktor Orban rääkis, et liikvel on umbes 130 000 migranti, kelle EL peab oma piiridel peatama, ning ta lubas, et Ungari võtab selles osas endale aktiivse rolli.

Neli riiki on tuntud oma karmi hoiaku poolest migratsiooni vastu ja nad on varem tagasi lükanud ELi plaanid pagulaste ümberjaotamiseks liikmesriikides.

Teisedki Euroopa riigid kritiseerivad jõuliselt Türgit. “President Erdogan kasutab süüria rahvast poliitilise jalgpallina, relvana ja Euroopa Liidu survestamise vahendina,” ütles Austria kantsler Sebastian Kurz teisipäeval.

Allikas: Voice of Europe