Visegradi riikide liidrid kavatsevad tagasi lükata Brüsseli migrandikvoodid ja otsivad ühist seisukohta taastusfondi osas

Rubriik Maailm On
- Updated
©EPA/Scanpix
Visegradi riikide tipp-poliitikud NATO-ga liitumise aastapäeva pidustustel. Pilt on illustratiivne.

Nelja Kesk-Euroopa riigi peaministrid osalevad neljapäeval näost näkku kohtumisel, mis on esimene suurem seesugune Euroopa liidrite kohtumine alates koroonaviiruse kriisi algusest.

Tšehhi, Ungari, Poola ja Slovakkia liidrid arutavad Tšehhis, Lednice lossis Euroopa Liidu 750 miljardi eurost taastumisfondi.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

See on teadaolevalt esimene kord alates eriolukordade kehtestamisest kui näost näkku on kohtunud rohkem kui kaks Euroopa valitsusjuhti.

Niinimetatud Visegrádi neliku (V4) peaministrid tahavad jõuda fondi asjus ühisele positsioonile enne 19. juuni Euroopa Ülemkogu.

Tšehhi peaminister Andrej Babiš, kelle riik on V4 eesistuja, on fondi suhtes kahtlusi väljendanud, leides, et see soosib suurtes võlgades liikmesriike nagu Itaalia või Hispaania.

“Taastumisplaani kriteeriumid on loodud nagu valatult riikidele, mis ei ole võla, eelarvedistsipliini või töötuse mõttes vastutustundlikud olnud,” ütles Babiš läinud nädalal enne kohtumist oma leebema hoiakuga Slovakkia ametivenna Igor Matovičiga.

Kui välja jätta Poola, kus koroonaviirusse nakatunute arv on viimasel ajal tõusnud, läks V4 riikidel võitluses viiruse vastu varajaste piirangute tõttu hästi.

Teiste arutusele tulevate küsimuste seas on Euroopa Liidu eelarve 2021-2027 aastateks, piiride avamine ja turism, aga ka ränne.

Läinud nädalal saatsid V4 siseministrid ja nende ametivennad Baltimaadest ja Sloveeniast Brüsselile ühiskirja, kus lükati tagasi migrantide ümberjaotamise kvoodid.

“Me ütlesime selgelt, et me pakume igakülgset abi EL-i välispiiride kaitsmiseks, aga oleme fundamentaalselt vastu kohustuslikule ümberjaotamisele,” ütles Tšehhi siseminister Jan Hamáček.

Ta lisas, et algatusega liitusid ka Taani ja Austria, mis saatsid Brüsselile eraldi kirjad.

Tšehhi valitsuse pressiesindaja sõnul järgivad valitsusjuhid ohutusnõudeid. “Nad kannavad maske ja järgivad tavalisi meetmeid, just nagu kõik teised,” ütles pressiesindaja Jana Adamcova. “Ja nad peavad pressikonverentsi ajal vahemaad hoidma. Käesurumiseks kannavad nad arvatavasti kindaid.”

Ka sündmust kajastama saabuvatelt ajakirjanikelt nõutakse näomaskide kandmist.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused