Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Von der Leyen kritiseerib Venemaad väljapressimiste pärast – aga millal on Kreml teistsugune olnud?

-
27.04.2022
Euroopa Komisjoni juht, kes kaitseministrina laskis põhja Saksa Bundeswehri.
© Scanpix

Kuulates Lääne liidrite arvamusavaldusi, jääb vähemalt eestlase talupojamõistuse jaoks arusaamatuks, kust tuleb selline naiivsus ja eluvõõrasus, mida näitab alljärgnev uudis.

Venemaa peatas kolmapäeval gaasitarned Poolasse ja Bulgaariasse, Euroopa Komisjoni presidendi Ursula von der Leyeni sõnul tegeleb Moskva väljapressimisega.

“Gazpromi teadaanne, et peatab ühepoolselt gaasi tarnimise Euroopa klientidele, on järjekordne Venemaa katse kasutada gaasi väljapressimisvahendina,” ütles kolmapäeval von der Leyen. “See samm on põhjendamatu ja vastuvõetamatu, see näitab Venemaa ebausaldusväärsust,” lisas von der Leyen (BNS).

Kas proua komisjonipresident tõesti ei jaga, et Lääs on Venemaaga konfliktis, mis pole küll veel sõjaliseks läinud, kuid muus osas toimub kiire kaugenemine? Lääs on kehtestanud Venemaale võimsad sanktsioonid ja endastmõistetavalt vastab Kreml väljapressimisega – selles pole ju midagi ebaloogilist, et isegi protesti avaldada.

Venemaa on von der Leyeni arvates näidanud ebausaldusväärsust – aga millal ta on üldse usaldusväärne olnud? Millal ta pole väljapressimisega tegelenud? Kõik see, mida komisjonipresident ette laulab, ongi Venemaale omane, tema stiil, ja mida pikemaks Ukraina sõda venib, seda rohkem muutuvad sellised sammud Venemaa poolt tavaliseks.

Ukrainas käib sisuliselt kahe maailma sõda ja avaldada protesti Venemaa ebausaldusväärsuse ja väljapressimistaktika vastu on naiivne ja naljakas – käib sõda, proua naiivitar!

UU