Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Võõrastest kõrini: Kreeka saarte elanikud protestivad Ateenas uute pagulaslaagrite vastu

13.02.2020
Protestid migrandilaagrite vastu kestavad Kreekas juba pikemat aega. Pildil miiting Lesbose saarel Mytilenes.
© AP/Scanpix

Ametnikud ja elanikud migrantidest üleujutatud Kreeka saartelt korraldasid neljapäeval Ateenas protesti uute pagulaslaagrite ehitamise vastu.

Meeleavaldajad Lesbose, Chiose ja Samose saarelt kogunesid Kreeka siseministeeriumi ette, laitmaks maha valitsuse plaan sulgeda praegused rängalt ülerahvastatud laagrid ja rajada nende asemele uued.

Juulis võimule tulnud konservatiivid lubasid laagrid sel aastal sulgeda ja asendada need uute ja väiksemate rajatistega, mis peaksid valmima kümnendi keskpaigaks.

Initsiatiivile on vastu aga kohalikud viielt Egeuse mere saarelt, kus laagrid asuvad. Kohalikud nõuavad asüülitaotlejate kohest kõrvaldamist saartelt.

Valitsus vihastas sel nädalal kohalikud välja, kui teatas, et maa uute laagrite ehitamiseks võidakse sundvõõrandada.

“Kõnelused ei saa kesta lõputult, on tulnud aeg otsusteks,” ütles valitsuse pressiesindaja Stelios Petsas kolmapäeval, lisades, et maaomanikele makstaks kompensatsiooni.

“Me oleme valmis tegema kõike rahumeelse lahenduse leidmiseks, juhul kui valitsus loobub sundvõõrandamise meetodist,” ütles Põhja-Egeuse kuberner Constantinos Moutzouris.

Valitsuse teatel suudaks uued laagrid majutada 20 000 asüülitaotlejat. Praegustes laagrites on 38 000 põgenikku, kuid need rajati vaid 6200 võõrustamiseks.

Nagu näha, ei soovi Kreeka massimigratsioonile kätte ette panna, vaid teeb suurte probleemide lahendamise asemel väikseid kosmeetilisi muudatusi.