Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Western Carolina ülikoolis õpetatakse tudengeid „soolisteks ükssarvikuteks“

-
09.01.2022
Pole mees ega naine, vaid ükssarvik.
© Fox News

Western Carolina ülikooli kampuse assistentidele on tehtud korraldus viia läbi kohustuslikke rassilise ja soolise tundlikkuse teemalisi koolitusi tudengitele, eesmärgiga vältida teatud fraase ja sõnu, mis võivad kedagi solvata.

Fox Newsile saadetud koolituse materjalidest nähtub, et assistendid peavad suunama tudengeid ja selgitama neile, et kui nad näiteks ütlevad inimesele „sind vaadates ei näe ma sinu nahavärvi“, siis eitavad nad inimese „rassilist kogemust“. Samuti tuleb tudengitele rääkida, kuidas Ameerika nimetamine n-ö suureks rahvaste sulatusahjuks võib kõlada solvavalt ja seda võidakse tõlgendada kui ootust, et inimene sulanduks domineeriva kultuuriga.

Teisel koolitusel nimega „Rainbow 101“ näidatakse pilte nn soolisest ükssarvikust, mida seejärel täiendades erinevate „sooliste identiteetidega“, lisatud on ka video teemal „Inimese seksuaalsus on keeruline“. Üks koolituse läbiviija, mustanahaline naine rääkis samuti sellest, kuidas ta ei julge Georgia osariigis oma nahavärvi pärast autost väljuda, millele järgnes arutelu teemal „posttraumaatiline orja häire“.

Koolitused toimuvad igal semestril ja on kohustuslikud kõigile assistentidele.

„Mind ajab vihale, kuidas kampuse üks tähtsamaid ametikohti on virgunute poolt kaaperdatud,“ ütles üks Western Carolina ülikooli tudeng Fox Newsile. „Ma soovisin seda töökohta, kuna tahtsin inimesi nende õpingute vältel aidata. Ma ei taha tegeleda sellega, et pean rääkima, kuidas mehi ja naisi ei ole olemas ja kuidas igaühes on peidus tema isiklik sooline ükssarvik.“

Üks teine tudeng rääkis, kuidas koolitaja mõnitas osariigi konservatiive ja nende poliitikat ning väitis, et geidel ei ole seal turvaline. „“Rainbow 101“ koolitus on vastuolus minu vaadetega, aga ma pean sellel koolitusel osalema, vastasel korral ähvardab mind tööst ilma jäämine,“ ütles ta. „Mul ei ole lubatud selle vastu argumenteerida.“

Varasemalt on Western Carolina ülikoolis soovitatud vältida sõnade „jõulud“ ja „lihavõtted“ mainimist, samuti paigutati möödunud aasta novembris meeste tualetti tampooniautomaat.

Allikas: Fox News