Yle eetikajuht taunib USA telekanalite otsust Trumpi kõne katkestada

Maailm,
Restoranis jälgitakse Trumpi kõnet.

Soome avalikõigusliku ringhäälingu Yle eetikajuht ütles reedel kommentaariks USA telekanalite otsusele president Donald Trumpi kõne katkestada: “Meie näitame, me ei varja”.

Yleisradio ajakirjandusstandardite ja eetika eest vastutava Timo Huovineni sõnul on see väga karm otsus, kui olulise presidendikandidaadi telekõne katkestatakse keset otseülekannet. Huovinen ei usu, et Soomes nii tehtaks.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“Meie näitame, me ei varja,” ütles Huovinen STT-le.

Mitu Ühendriikide telekanalit katkestas ööl vastu reedet otseülekande keset president Donald Trumpi kõnet, väites, et riigipea levitavat valimiste kohta valeinfot.

Soomes juhindutakse seadustest ja ajakirjandusnormidest, ütles Huovinen. Sõnavabadusseaduse järgi ei tohi sõnumi edastamisse sekkuda rohkem, kui õigusriigi põhimõtteid järgides hädasti vaja.

Ajakirjandusseadus ütleb Huovineni sõnul, et ajakirjanik vastutab lugeja, kuulaja ja vaataja ees, kellel on õigus saada teada, mis ühiskonnas toimub.

“Mina usaldan Soome lugejat, kuulajat ja vaatajat. Ta peab saama võimaluse luua asjast oma arusaam.”

Huovinen ei mäleta, et Yle oleks kunagi katkestanud otseülekannet kellegi poole jutu pealt.

STT – Baltic News Service

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused