Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Yle Uutiset teatab teadusmaailmas tehtud “eriti tähtsatest” uuringutest

-
04.01.2022
Hollandi parlamendisaadik Boris Dittrich esineb homoparaadil.
© Scanpix

Soome Yle uudiste portaal refereerib (3. jaan. 2022) tähtsa uurimuse tulemusi – Ameerika teadurite kaks aastat kestnud visa töö tulemusena on selgunud, et kui homo- või bi-mehed kolivad omasooiharust taunivast riigist sellesse soosivalt suhtuvasse riiki, siis nende masendus ja enesetapumeeleolud vähenevad märgatavalt.

Üllataval kombel vastupidises suunas kolimine enesetapumeeleolusid ei lisa. Võimalikuks seletuseks pakutakse, et elamine sallivas ühiskonnas annab psüühikale suurema stabiilsuse.

Uurimuses küsitleti umbes 123 000 meest ligi 50 Euroopa ja Aasia riigist, kellel on olnud seksi mehega.

Siinkirjutajale on silma hakanud, et ala käsitlevates kirjutistes on homo- ja biseksuaalsuse definitsioonid tihti üsna laialivalguvad ja nende protsentuaalset osa ühiskonnas on seetõttu raske määrata. Üksmeelsed ollakse aga selles, et tegu on väikese protsendiga. Sel juhul pidid vaesed uurijad õige mitu miljonit meest läbi lappama, et need 123 tuhat üles leida, kes meestega seksinud on.

Sallivate maade nimekirjas oli esikohal Holland, kuid ka Soome oli õige kõrgel kohal. Sallimatute seas olid Venemaa ja Türgi kõrval ära märgitud muuhulgas Läti ja Leedu. Pole ime, kui meenutada, kuidas Läti seim veidi üle aasta tagasi selge enamusega (55:30) lükkas tagasi rahvaalgatuse, mis nõudis samasooliste paaride kooselu kuulutamist abieluks.

Uurimuse on ajakirjas Journal of Abnormal Psychology avaldanud American Psychological Association. 2017 – 2018 läbi viidud uurimus kandis nime Emis.

Allikas: Yle

Paul Oja