Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Zelenskõi kutsus lahingukogemusega eurooplasi Ukraina eest võitlema

-
25.02.2022
President Zelenskõi.
© Scanpix

Ukraina president Volodõmõr Zelenskõi kutsus reedel lahingukogemusega eurooplasi võitlema Ukraina eest ajal, mil pealetungivad Vene väed ähvardavad Kiievit.

“Kui teil on lahingukogemus Euroopas ja te ei taha vaadata poliitikute otsustamatust, võite tulla meie riiki ja ühineda meiega Euroopa kaitsmisel, kus see on praegu väga vajalik,” ütles Zelenskõi oma pressiteenistuse edastatud avalduses.

Samuti palus Zelenskõi eurooplastelt, et nad nõuaks oma valitsustelt suurema rahalise ja sõjalise abi osutamist Ukrainale.

Lääneriigid ei ole tõtanud Ukrainat Vene invasiooni tõrjumisel aitama, nentis 44-aastane riigipea.

“Kuidas te end kaitsete, kui te olete nii pikaldased meie aitamisega Ukrainas?” küsis ta. “Riiklikud institutsioonid Euroopas ei kiirusta tõeliselt tugevate otsustega.”

Lääneriigid on kehtestanud Moskvale sanktsioonid, kuid pole veel lõiganud Venemaad ära rahvusvahelisest maksesüsteemist SWIFT.

Zelenskõi nõudis, et Euroopa läheks kaugemale ja tegutseks kohe. “Euroopa on küllalt tugev selle agressiooni peatamiseks,” lausus ta.

“Venelaste viisade tühistamine? SWIFT-ist lahtiühendamine? Venemaa täielik isolatsioon? Suursaadikute tagasikutsumine? Naftaembargo? Taeva sulgemine? See kõik peab täna laual olema,” ütles ta.

Euroopa Liit on teatanud valmidusest kehtestada Venemaale edaspidi veel sanktsioone.

Ukraina teatel on Vene väed lähenemas Kiievile põhjast ja idast. Väidetavalt on osa Vene üksusi jõudnud pealinna põhjapoolsete eeslinnadeni.

Vene president Vladimir Putin alustas invasiooni neljapäeva varahommikul. (AFP-BNS)