Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Zelenskõi taunis NATO-t lennukeelutsooni välistamise eest

-
05.03.2022
NATO lennukite kontrollitav lennukeelutsoon teeks Ukrainale suure teene. Pilt on illustratiivne.
© Scanpix

Ukraina president Volodõmõr Zelenskõi kritiseeris reedel NATO-t tema riigi kohal lennukeelutsooni välistamise eest, öeldes, et allianss teab, et Venemaa edasine agressioon on tõenäoline.

“Teades, et uued löögid ja inimohvrid on vältimatud, otsustas NATO teadlikult Ukraina kohal taevast mitte sulgeda,” ütles ta presidendikantselei avaldatud videos.

“Täna näitas alliansi juhtkond lennukeelutsooni loomisest keeldudes rohelist tuld Ukraina linnade ja külade edasiseks pommitamiseks.”

NATO tõrjus varem reedel Ukraina palved kehtestada Venemaa õhurünnakute peatamiseks lennukeelutsoon, kuid lääneliitlased hoiatasid president Vladimir Putinit uute sanktsioonide eest, kui ta oma sõda ei peata.

NATO peasekretär Jens Stoltenberg ütles, et allianss ei sekku konflikti, sest otsene kokkupõrge Moskvaga võib kasvada ulatuslikumaks konfliktiks.

“Ainus viis lennukeelutsooni jõustada on saata NATO hävitajad Ukraina õhuruumi ja seejärel kehtestada lennukeelutsoon, tulistades alla Vene lennukeid,” ütles Stoltenberg.

“Kui me seda teeme, jõuame millenigi, mis võib lõppeda täiemahulise sõjaga Euroopas, mis hõlmab palju rohkem riike ja põhjustab palju rohkem inimkannatusi.”

Zelenskõi väitel on NATO riigid ise loonud narratiivi, et taeva sulgemine Ukraina kohal kutsuks esile Venemaa otsese agressiooni alliansi vastu. “Kõik inimesed, kes surevad alates tänasest, surevad ka teie tõttu,” lisas ta. (AFP-BNS)