Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Zuroff ründab Horvaatia kultuuriministrit

05.02.2016
zuroff

Äsja ametisse astunud rahvuslasest Horvaatia kultuuriminister on sattunud kohaliku peavoolumeedia ja Simon Wiesenthali Keskuse esindaja Efraim Zuroffi rünnaku alla, annab teada Index.hr.

Hasanbegović ütles ajaloolasena 8. mail 2015, et antifašism ei ole Horvaatia riiklike põhialuste seas. “Horvaatia iseseisvussõda [1991–1995] oli ainus 20. sajandi sõda, millest horvaadid väljusid tõeliste võitjatena ja ainus alus, millele Horvaatia peaks rajanema. Mineviku kummitused tekitavad jäädavaid lahkhelisid ja lõputuid vaidlusi. Antifašism ei ole Horvaatia aluseks, vaid see on labane väljend, millel ei ole seost meie põhiseadusega, mis seda mitte kusagil ei maini,” ütles nüüdne kultuuriminister.

“Ma ei saa aru, kuidas selline isik saab olla ministriks riigis, mis on Euroopa Liidu hea ja respekteeritav liikmesmaa,” kommenteeris Efraim Zuroff. “Meil on plaanis läbi töötada kogu materjal, mis meil tema kohta on kogutud. Palun saatke mulle kogu info, mis te suudate leida. Ma olen praegu haige, aga saadan homme kontorist Horvaatia valitsusele ametliku protesti.”