Mainekas majandusajakiri Forbes tunnustab Eestit koroonaviiruse haldamisel

Eesti, Uudised,
- Updated
Kaimar Karu ja Martin Helme.

Kuigi siin-seal kodumaal on üritatud kritiseerida valitsuse samme käesolevas kriisis, siis maineka majandusajakirja Forbes kaasautor Robert C. Wolcott tõi Eestit eeskujuks uue koroonaviiruse kriisi haldamisel ja pakkus välja kuus punkti, miks Eesti on head tööd teinud.

Wolcott märgib, et kriisile reageerimine nõuab ühtlasi nii kiireid kui tarku otsuseid, et vastata muutuvatele oludele ja lisab, et nii Eesti valitsuse kui IT-kogukonna tegutsemisest on muul maailmal mõndagi õppida, vahendab Postimees.

Wolcott toob välja, et pea kogu algatuse tegevus on veebipõhine, mis näitab, et Eesti erakordne digitaristu pakub paindlikkust tegelemaks pandeemiaga, mille ajal on vajalik vältida füüsilist kontakti.

„Tõeliselt imekspandav on see, kui kiiresti kõik mobiliseerusid,“ kirjutab Wolcott. 12. märtsil esines IT-minister Kaimar Karu üleskutsega „kasutada kriisi, et sellest tugevamana väljuda“. „Järgmisel hommikul kell 9.30 tegi Eesti start-up kogukond ettepaneku HtC korraldamiseks. Kell 10 oli minister Karu heakskiit olemas ja kõik asusid tegutsema,“ lisas autor.

Kuigi kriisi ajal võivad kõik tagajärjed olla halvad, on eesmärgipärane tegevus siiski parem kui käed rüpes istumine. See on enda teha, kuidas vastata kriisidele üksikisiku, kogukonna ja riigi tasandil.

 

Allikas: Hack-The-Crisis: 6 Lessons From Estonia’s Coronavirus Crisis Response

 

 

 

Kommentaarid

One commentOn Mainekas majandusajakiri Forbes tunnustab Eestit koroonaviiruse haldamisel

  • Avatar

    Kõik ongi ju hästi läbi mõeldud aga reform ei saa sappi pritsida, see on probleem nr.1. Paeti virin kukkus ka kokku, Saksamaa ja Soome jõudsid lõpuks selgusele, et ootamine ei aita. Alati on olnud nii, kes ei täna pisku eest, ei tee seda ka palju eest. Hirm pildilt kaduda, sunnib vigu otsima ka sealt, kus neid ei ole, see toob eriti hästi välja sallijate sallimatuse tänases olukorras. Ja neid ikka on, vaadates Delfi lehekülgi, kuhu need on koondunud.

Lisa kommentaar:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused