Mäletate – euro hindu ei tõsta? Tegelikult on Eesti hinnatõus Euroopa tipus

Uudised,
- Updated

Eesti inflatsioon oli aprillis 3,2 protsendiga Euroopa Liidu (EL) riikide seas üks kiiremaid.

Euroala inflatsioon kiirenes aprillis kuuga 0,3 protsendipunkti võrra 1,7 protsendini ja EL-i riikide keskmine inflatsioon kiirenes samuti 0,3 protsendipunkti võrra 1,9 protsendini, selgub Eurostati andmetest.

Aasta neljandal kuul oli 4,4 protsendiga kiireim inflatsioon Rumeenias, järgnesid 3,9 protsendiga Ungari, Läti 3,3 protsendiga ja Eesti 3,2 protsendiga.

EL-i aeglaseim inflatsioon oli Horvaatias, kus see oli 0,8 protsenti. Portugal ja Taani järgnesid mõlemad 0,9-protsendilise inflatsiooniga.

Euroala hinnakasvu panustas jaanuaris enim teenuste hinnakasv, mis suurendas euroala inflatsioon 0,86 protsendipunkti võrra.

Toiduainete, alkoholi ja tubaka panus inflatsiooni oli 0,29 protsendipunkti, energia kallinemine põhjustas koguinflatsiooni suurenemist 0,51 protsendipunkti võrra ning tööstuskaupade hinnakasv 0,06 protsendipunkti.

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused