Mart Helme kritiseeris teravalt sotsiaalministeeriumi kampaaniat

Eesti, Uudised,
©UU
Mart Helme Riigikogu ees.

Peaministri ülesandeid täitev siseminister Mart Helme (EKRE) ütles täna Riigikogu infotunnis sotsiaalministeeriumi sallivuskampaaniat (“Kõik on erinevad, kuid sama palju inimesed”) puudutavatele küsimustele vastates, et see solvab ja alandab teatud inimgruppe.

“Sotsiaalministeeriumis on väga palju erinevaid kuluridasid, mida kindlasti on võimalik ümber suunata. Antud juhul umbes nelja miljoni kasutamine igasuguste propagandakampaaniate tegemiseks on võib-olla hoopis mõistlikum ümber suunata puuetega inimeste, üksikemade, üksi elavate vanurite ja muude niisuguste sotsiaalsete gruppide toestamiseks, aitamiseks ja vajaduse korral ka omavalitsustele lisaressursi andmiseks. Need on poliitiliste valikute kohad,” rääkis Helme vastates saadikute selleteemalistele küsimustele.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Helme viitas ka TV3-s läbi viidud küsitlusele, kus 86 protsenti vastanutest leidis, et sotsiaalministeeriumi kampaania ärritab neid.

“Küsimus on nüüd selles, mis on ühiskonna resonants erinevate küsimuste, erinevate kampaaniate läbiviimisel. See konkreetne kampaania ärritab meid ja valitsuses on kaks osapoolt, kes on selle küsimuse korduvalt tõstatanud, on öelnud, et see on teema, mis on nende valijatele oluline ja mille puhul nad ei soovi, et tehakse soolosid, siis on selge, et niisugustel puhkudel tuleks koalitsioonis ära pidada mõttevahetus, kuidas, kas üldse me taolisi kampaaniaid teeme. Küsimus on teemade sensitiivsuses ja selge on see, et see on sensitiivne teema. Seetõttu on normaalne, et niisugustel puhkudel peetakse eelkonsultatsioone, mida antud juhul ei peetud,” selgitas Helme.

“Samal ajal me rikume seadusi, tagamata puuetega inimestele korralikku toimetulekut, ja siis viskame sadu tuhandeid — sadu tuhandeid! — selliste ühiskonda lõhestavate kampaaniate peale,” rõhutas Helme.

“Memmekesed ei saa poodi, sellepärast et poed on kinni pandud. Nüüd tuleb apteegireform, varsti pannakse tõenäoliselt selle reformi kohaselt ka apteegid kinni. Aga me kulutame raha ühiskonna lõhestamiseks, inimeste ärritamiseks. See ei ole normaalne! Ja meie selle erakonnana ja selle valitsuse ühe osapoolena oleme täieliku poliitilise mandaadiga, et avaldada oma nördimust,” lausus Helme, kelle sõnul peab EKRE kõiki inimesi võrdseteks ja seadused tagavad kõigil inim- ja kodanikuõigused, kuid kampaania paneb inimesi kategooriatesse.

Kommentaarid

3 commentsOn Mart Helme kritiseeris teravalt sotsiaalministeeriumi kampaaniat

 • Avatar

  Sotsminni ja haridusminni tuleks vähendada vähemalt 50% – siis ehk lõppeksid igatsorti tobedad kampaaniad.
  Lugedes milliste perede lõhkumisega sotsminni ametnikud on aegade jooksul hakkama saanud tuleks seal teha TÕSINE PUHASTUS.

 • Avatar
  Murelik lähikondne

  Kallid poliitikud! Homod olid, on ja jäävad aga apteegireform koos apteekide arvu kahanemisega koputab halastamatult uksele. Täpsemalt on koputajaks ravimiamet, kes saadab veel mitte proviisoritele müüdud apteekide omanikele nõudlikke kirju vastamistähtajaga 24. jaanuar (sisuks olevat küsimus: kas müüte või ei müü?). Ega õiguskantsler taolises sundmüügile kallutamises äkki põhiseadusega vastuolu ei näe? Kusjuures konkreetselt mina ei pea silmas hulgimüüjatest ketiapteekide omanike vaid üksikisikust apteegiomanike õigusi, kes on konkreetse apteegi ostmiseks rasket tööd teinud, olemata ise proviisor. Saan aru, et tegu on vähelevinud omanike liigiga, kuid seda enam väärivad nad erandit ketiapteekide ja proviisoriapteekide omavahelises võitluses, kuhu nad on vägisi kistud.

 • Avatar

  Mis on selliste “kampaaniate” eesmärk? Raha kulutamine? Raha kantimine sõbralikesse reklaamifirmadesse?
  Pole kuulnud, et meil oleks mõne ILGPD elu kallale kiputud või taoliste muid inimõigusi piiratud. Ega siis kampaaniaga ei saa sundida kedagi teistmoodi mõtlema või väärtushinnanguid muutma.

  Me peaksime ikka toetama ja propageerima normaalsust, sest normaalsed inimesed loovad perekonna ning normaalsetest peredest kasvavad normaalsed inimesed, kellest saavad toredad kodanikud.

Kommentaarid on keelatud

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused