Mart Helme nõu Euroopa Parlamendi valijale: valida on liitriigi ja rahvusriikide lapiteki vahel

Rubriik Uudised On
- Updated
©UU
Mart Helme “Räägime asjast” stuudios.

„Vikerraadio“ saatesarjas „Euroopa valib“ kinnitas Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna esinumber Mart Helme, et tema hääletaks täna Euroopa Liidu poolt.

Helme tunnistas samas, et kui ta näeb, et Euroopa Liidu föderaliseerumine jätkub ning see jõuab viie kuni kümne aastaga sinna, et rahvusriikidel pole enam sisuliselt suveräänsust ega oma poliitikaid, siis muudab ta oma meelt.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Kui 2003. aastal toimus referendum Eesti astumiseks Euroopa Liitu, hääletas Helme liitu astumise vastu. Helme sõnul ei tasu meelemuutust analüüsides järeldada, et ta oleks Euroopa-meelsemaks muutunud. “Ma olen lihtsalt väga pragmaatiline. Me näeme Brexiti näitel, kui raske see lahkumisprotsess oleks. Me väikese riigina Gordioni sõlmi lahti raiudes saaksime tõenäoliselt väga haiget,” lausus ta.

Seekordsetel Euroopa Parlamendi valimistel on Helme hinnangul valida kahe suuna vahel: kas valida Euroopa Liidu liikumine föderaliseerumise ja tsentraliseerimise ja ühise ideoloogiaga liitriigi poole või jätta Euroopa rahvusriikide lapitekiks.

Vastates saatejuhi Mirko Ojakivi küsimusele, millised on Euroopa Liidu murekohad, ütles Helme, et Euroopa nivelleerub, bürokratiseerub, Euroopas tahetakse allutada kõik direktiivsele käsumajandusele.

Asjalikus vestluses tõi Helme välja ka Hiina tohutu majanduskasvu viimastel aastatel, mis võib viia Euroopa ääremaastumisele.

Täna alanud Euroopa Parlamendi valimisi kommenteerides ütles EKRE nimekirja esinumber, et tegemist on avatud nimekirjadega, kus kandidaadid reastuvad vastavalt häälte arvule.

“Ütlen ausalt, olen nimekirjas selleks, et inimesed, kes tahavad mind toetada, meie erakonna toetada, saaksid seda teha. Ükskõik kes meilt läheb, läheb viima ellu seda poliitikat, mida me oleme deklareerinud,” lausus ta.

Saatejuhi pinnimise peale, kelle EKRE tahab Brüsselisse saata, vastas Helme, et mitte EKRE, vaid valija saadab, nimetades, et kõik kandidaadid on maailmavaateliselt ühesugused, ainult stiil  on mõnevõrra erinev.

Eraldi nimetas ta tugevat teoreetikut Anti Poolametsa, kel on nii juristi kui ka ajaloolase kõrgharidus, Jaak Madissoni, keda nimetas sündinud poliitikuks, ja Peeter Ernitsat, kes on biloloogina universaalne.

EKRE saadik liitub tõenäoliselt loodava rahvusriikide fraktsiooniga.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused