Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Mart Helme õnnitles Poola konservatiive absoluutse valimisvõidu puhul

-
17.10.2019
Poola võidupartei liider Jaroslaw Kaczynski.
© Scanpix.

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna esimees Mart Helme õnnitles erakonna nimel Poola Seaduse ja Õigluse Partei juhti Jarosław Kaczyńskit valimisvõidu puhul. Helme soovis jõudu ja julgust seista meie ühiste väärtuste eest.

„Eesti on kogu aeg saanud tugineda Poolale kui ühele meie lähimast liitlasest ja sõbrast. Olen kindel, et head suhted meie riikide ja rahvaste vahel jätkuvad. Lubage mul kinnitada, et võite arvestada Eesti Konservatiivse Rahvaerakonnaga kui usaldusväärse sõbra ja partneriga Eestis,“ kirjutas Helme.

„Me mõlemad, nõukogude järgsed riigid, ei ole unustanud võitlusi, mis meil olid sunnitud läbi tegema, et lahkuda liidust, kuhu me isegi ei tahtnud ühineda. Olime nõus raskuste ja tagasilöökidega silmitsi seisma, sest oma tee valimine ei tule kunagi ilma hinnata.“

Pühapäeval toimunud Poola üldvalimised võitis paremkonservatiivne Seaduse ja Õigluse partei (PiS) absoluutse enamusega.

See tähendab, et erakonnal on võimalus moodustada üheparteiline valitsus, mida pole nähtud viimase 26 aasta jooksul.

PiS-i juht, endine peaminister Jarosław Kaczyński teatas oma erakonna võitu välja kuulutades, et ei kavatse jõupositsioonilt arveid klaarima hakata. „Me viime ellu seadust, kuid ei hakka otsima kättemaksu. Me ei hakka lööma neid, kes on iseenda tõttu ja õigusega läbi kukkunud,” sõnas Kaczyński, viidates valimised kaotanud peaministrile Ewa Kopaczile.

UU