Mart Helme soovib roolijoodikutele karmimaid karistusi

Eesti, Uudised,
- Updated
©Scanpix.
TS0CAF7C

Siseminister Mart Helme ja justiitsminister Raivo Aeg on pärast Saaremaal kolme hukkunuga liiklusõnnetust esitanud ettepanekud, mille hulgas on ka esmakordse joobes juhtimise eest minimaalseks karistuseks aastase vangistuse ette nägemine, kirjutab Postimees.

Siseministri teine ettepanek valitsusele kaalumiseks on purjuspäi surmaga lõppenud õnnetuse põhjustamise võrdsustamine tapmisega ehk sellise teo karistamine 6–15-aastase vangistusega.

Kolmapäeval lisas arutellu oma ettepanekud justiitsminister Raivo Aeg, kes märgib kirjas valitsuse liikluskomisjonile, et kuna uuringute järgi on 15–20 protsendil tabatud joobes juhtidel alkoholisõltuvus, siis tuleks karmistada kontrolli nende üle, näiteks võiks kriminaalhoolduses kasutusele võtta elektroonilise järelevalve seadme.

Majandusministeeriumis on planeerimisel veapunktisüsteemi ellurakendamine Eestis ning seda pooldavad nüüd kõik ministeeriumid.

Valitsuse liikluskomisjon asub ettepanekuid arutama järgmisel nädalal.

Kommentaarid

Lisa kommentaar:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused