Mart Helme soovitab presidendil tagasi astuda: „See inimene ei anna endale aru, mis ametikoht tal on“

Uudised,
- Updated
©EPA/Scanpix
Ministrid peavad välisareenil siluma presidendi käitumist ja väljaütlemisi.

Kommenteerides president Kersti Kaljulaidi intervjuud ajakirjale Foreign Policy, kus ta ütles, et vihkab EKRE-t ja loodab selle erakonna tegevuse peatset lõpetamist, soovitas Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna esimees Mart Helme tal tagasi astuda.

„See inimene ei anna endale aru, kes ta on, mis ametikoht tal on, millised volitused tal on ja millised kohustused tal on,“ ütles Mart Helme.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

„Kui ta kuulutab üle maailma, et vihkab valijatelt tugeva mandaadi saanud erakonda, siis on tal ilmselt närvisüsteemiga midagi korrast ära,“ lausus EKRE esimees. „Poliitikas võivad maailmavaated olla erinevad, kuid pimeda vihkamisega ei tee poliitikas midagi. Kersti Kaljulaidil tuleb oma ametist tagasi astuda.“

Mart Helme lisas, et ilmselgelt on president asunud sisepoliitikat mõjutama välispoliitika kaudu, et ekrevastaseid kommentaare andes survestada peaminister Jüri Ratast seda koalitsiooni lõhkuma, et lasta valitsusse liberaalseid jõude.

„See on tema eesmärk, kuid selleks ei ole tal põhiseaduslikku õigust,“ lisas Helme.

Selliselt käitudes ja viha õhutades kahjustab president Kersti Kaljulaid Mart Helme sõnul Eesti mainet välismaal.

„Tema poolt väljakuulutatud sajast vihavabast päevast ei tulnud tegelikult ühtegi välja. Kui ta kandis kampsunit, kus oli kirjas, et sõna on vaba, siis tundub, et tema jaoks on vaba vaid oponente halvustav sõna,“ rääkis Helme.

Mart Helme lisas, et ta osales äsja Helsingis erinevate riikide siseministrite kohtumisel ning ta ei märganud seal mingitki võõristust, vihkamist ega kõõrdi vaatamist Eesti suhtes, vastupidi, kõiki küsimusi arutati väga konstruktiivselt, avameelselt, sõbralikult ja argumenteeritult.

„Olukord on pigem selline, et meie ministritena peame oma presidendi rumalaid väljaütlemisi rahvusvahelisel areenil sirgeks ajama,“ märkis Helme, lisades, et kõnesolevas intervjuus käitus Kaljulaid järjekordselt mitte riigipeana, vaid emotsionaalselt ülesköetud naisterahvana.

President Kersti Kaljulaid ütles väljaandele Foreign Policy antud usutluses, et vihkab Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna poliitikute vaenu õhutavat käitumist, peab seda rumalaks ning vabandab mulje pärast, mida see võib Eestist jätta.

“Ma vihkan neid nende käitumise pärast ja vabandan selle mulje pärast, mida see võib jätta,” ütles Kaljulaid vastuseks  ajakirjaniku küsimusele, kui mures ta EKRE poliitikute misogüüniliste, antisemiitilike, homofoobsete ja rassistlike kommentaaride pärast on.

Enne Euroopa Parlamendi valimisi, 26. mail antud intervjuu ilmus 18. juulil. Kuu aega enne intervjuud kutsus Kersti Kaljulaid Riigikogu ees esinedes üles sajale vihavabale päevale.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused