Mart ja Martin Helme: karmid meetmed kehtestati meie pressi tagajärjel ja elu on näidanud, et see õigustab end

Eesti, Uudised,
- Updated
©UU
Mart ja Martin Helme

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna esimees, siseminister Mart Helme ja erakonna aseesimees, rahandusminister Martin Helme rääkisid pühapäevases TRE Raadio saates „Räägime asjast“ muu hulgas ka lisaeelarvest ja meetmetest, millest aga meedia ei taha millegipärast rääkida.

Nädala eest esmaspäeval oli Martin Helme viis ja pool tundi Riigikogu kõnepuldis kolme erineva seadusega, mis kõik puudutasid lisaeelarvet.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Martin Helme märkis, et kui eelarve on olnud alati asi, mis ajakirjandust kohutavalt huvitab, siis seekord polnud meedia huvi märgata, kusjuures tegu oli kõigi aegade mahukaima eelarvega, kriisieelarvega, mis peab päästma kogu majanduse.

„Küll aga anti meedias sõna opositsioonile, kes põhiliselt irises selle eelarve üle, samuti said sõna kõiksugused suvalised inimesed, keda ekspertidena esitleti,“ rääkis Martin Helme.

Ta tõi olulise asjana välja näiteks otsese võitluse koroonaviirusega, kus on kõige suuremad kulud tervishoiule – üle 200 miljoni euro, mis suures osas lähevad inimeste haiguslehtede katteks.

Peale selle, et vastu võetud meetmed kaitsevad lisaks inimeste tervisele ka inimeste töökohti.

Mart ja Martin Helme meenutasid ka, et need üsna karmid reeglid, mis valitsus kuu aja eest kehtestas ja kehtestati suures osas just EKRE pressi tagajärjel, kuid otsustajate seas leidus arvamusi, et saaks kõiki teha ka eriseadust kehtestamata ning ametnikud püüdsid elada oma mugavustsoonis edasi. „Ja elu on näidanud, et õigesti tegime,“ märkisid Helmed.

Martin Helme lisas, et meetmed on olnud väga edukad, sest pole tekkinud plahvatust ja tervishoiusüsteem pole jäänud laviini alla ning on tulnud toime.

Testimine on ka lõpuks käima läinud, kuid mõlemad Helmed rõhutasid, et selleks on kõvasti punnitatud ja survet avaldatud.

Lisaks ironiseerisid nad meedia ja opositsiooni suhtumise üle eriolukorra suhtes. „Liberaalses leeris on paanika, et nüüd kehtestatakse Eestis diktatuur, nagu Ungaris,“ rääkis Mart Helme. „Teisel pool on selline seltskond, poliitilise skaala peal määramatu seltskond, kes ütleb, et see on valitsuste vandenõu, kes tahavad kõiki inimesi kiibistada.“

Martin Helme lisas, et keegi ei tohi end veel lõdvaks lasta ning eriolukorda ei saa enne ära lõpetada, kui viirus on kontrolli all. „See oleks kõikidele suur kergendus, et see eriolukord lõpetada, aga kui me seda ennatlikult teeme, siis tuleb uus laine ja siis oleme terve suve karantiinis ja sügise takkaotsa,“ lisas Mart Helme.

5 commentsOn Mart ja Martin Helme: karmid meetmed kehtestati meie pressi tagajärjel ja elu on näidanud, et see õigustab end

 • Avatar

  Kairi, tuleta meelde kes-mida-ja-kus ütles.
  1. Staar-perearst kinnitas, et rahvalikud raviviisid (salvid, määrded jne.) PARANDAVAD ENESETUNNET.
  2. Helmed ei ole öelnud, et piisab hanerasvaga määrimisest. Pressikal oma sõnavõtu alustas Mart Helme meenutusega, et tal tuli pressikale tulles meelde lapsepõlv, kui ei olnud täppisravimist, et siis raviti selliseid haigustunnuseid … ja jätkas juttu tänapäevast …

  https://www.valitsus.ee/et/uudised/valitsuse-pressikonverentsi-stenogramm-27-veebruar-2020
  M.H.: “…
  Teiseks kutsun teid üles väga vastutustundlikule käsitlusele seoses selle nn koroonaviirusega. No ma ise jooksin üle õue praegu siit ja mõtlesin oma peas, et … (hanerasv rinna peale) …

  Aga noh, tänapäeval on kõik diagnoosimised ja asjad loomulikult hoopiski teisel tasemel ja on välja nuputatud ja välja peilitud, et antud juhul on tegemist siiski teatud konkreetse viirusega, mis levib üsna hästi piisknakkuse teel. Ja ka siin ruumis, kui keegi on võib-olla tulnud Türgist või Iraanist hiljaaegu või Itaaliast või Tenerifelt, võib-olla annab meile edasi. Ja kaks nädalat on peiteaeg.

  See ongi see, mis muudab selle asja keeruliseks meile, riigile, valitsusele – see peiteaeg. Me võime teha igasuguseid kontrolle, aga peiteajal ei ole mitte mingisuguseid märke sellest, et nädala või kahe nädala pärast sellel inimesel lööb see välja ja ta hakkab seda juba siis aktiivselt levitama.
  …”

 • Avatar

  Ei saa nagu enam üldse aru – mis mõttes diktatuur “nagu Ungaris” – kas kanna pööre või lihtsalt keelelipsatus?
  Arvestades, et see “pandeemia hüsteeria” on maailma kontrollivate pankurite viimane katse oma jõupositsioonil püsida – laenud on raha nende veskitele –
  siis tekib minul küsimus – kas Helmed/EKRE on “rongile hüpanud” teadlikult või lihtsalt “vooluga kaasa läinud”???

  • Jüri Kukk

   Ehk aitab mõista eelnev lause: “Lisaks ironiseerisid nad meedia ja opositsiooni suhtumise üle eriolukorra suhtes.”

 • Avatar

  Või, et Teie algatusel, tuletame nüüd ikka meelde, et Helmed olid need, kes ütlesid, et tegu on gripiga ja piisab hanerasvaga määrimisest 😀 Eriolukord aga Teile kindlasti sobib, saab oma voli järgi piiranguid ja käske jagada, ei mingit demokraatiat.

 • Avatar

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused