Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Mart ja Martin Helme: karmid meetmed kehtestati meie pressi tagajärjel ja elu on näidanud, et see õigustab end

-
13.04.2020
Mart ja Martin Helme
© UU

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna esimees, siseminister Mart Helme ja erakonna aseesimees, rahandusminister Martin Helme rääkisid pühapäevases TRE Raadio saates „Räägime asjast“ muu hulgas ka lisaeelarvest ja meetmetest, millest aga meedia ei taha millegipärast rääkida.

Nädala eest esmaspäeval oli Martin Helme viis ja pool tundi Riigikogu kõnepuldis kolme erineva seadusega, mis kõik puudutasid lisaeelarvet.

Martin Helme märkis, et kui eelarve on olnud alati asi, mis ajakirjandust kohutavalt huvitab, siis seekord polnud meedia huvi märgata, kusjuures tegu oli kõigi aegade mahukaima eelarvega, kriisieelarvega, mis peab päästma kogu majanduse.

„Küll aga anti meedias sõna opositsioonile, kes põhiliselt irises selle eelarve üle, samuti said sõna kõiksugused suvalised inimesed, keda ekspertidena esitleti,“ rääkis Martin Helme.

Ta tõi olulise asjana välja näiteks otsese võitluse koroonaviirusega, kus on kõige suuremad kulud tervishoiule – üle 200 miljoni euro, mis suures osas lähevad inimeste haiguslehtede katteks.

Peale selle, et vastu võetud meetmed kaitsevad lisaks inimeste tervisele ka inimeste töökohti.

Mart ja Martin Helme meenutasid ka, et need üsna karmid reeglid, mis valitsus kuu aja eest kehtestas ja kehtestati suures osas just EKRE pressi tagajärjel, kuid otsustajate seas leidus arvamusi, et saaks kõiki teha ka eriseadust kehtestamata ning ametnikud püüdsid elada oma mugavustsoonis edasi. „Ja elu on näidanud, et õigesti tegime,“ märkisid Helmed.

Martin Helme lisas, et meetmed on olnud väga edukad, sest pole tekkinud plahvatust ja tervishoiusüsteem pole jäänud laviini alla ning on tulnud toime.

Testimine on ka lõpuks käima läinud, kuid mõlemad Helmed rõhutasid, et selleks on kõvasti punnitatud ja survet avaldatud.

Lisaks ironiseerisid nad meedia ja opositsiooni suhtumise üle eriolukorra suhtes. „Liberaalses leeris on paanika, et nüüd kehtestatakse Eestis diktatuur, nagu Ungaris,“ rääkis Mart Helme. „Teisel pool on selline seltskond, poliitilise skaala peal määramatu seltskond, kes ütleb, et see on valitsuste vandenõu, kes tahavad kõiki inimesi kiibistada.“

Martin Helme lisas, et keegi ei tohi end veel lõdvaks lasta ning eriolukorda ei saa enne ära lõpetada, kui viirus on kontrolli all. „See oleks kõikidele suur kergendus, et see eriolukord lõpetada, aga kui me seda ennatlikult teeme, siis tuleb uus laine ja siis oleme terve suve karantiinis ja sügise takkaotsa,“ lisas Mart Helme.