Martin Helme esitas plaani eriolukorra tõttu suletud kauplustele renditoetust maksmiseks

Eesti, Uudised,
©UU
Kaubanduskeskus.

Rahandusminister Martin Helme esitas valitsuse kabinetinõupidamisele memorandumi “Rendimaksete proportsionaalne toetus kaubandusettevõtetele”, kus kirjas, et kehtivate liikumispiirangute tõttu on suurem osa müügipindadest kaubanduskeskustes suletud ning käibed on erinevates segmentides kukkunud kuni 90 protsenti.

“Kuna suurel osal kaubandusettevõtetest asub rendipinnal, tuleb kadunud käibele vaatamata siiski jätkata rendimaksete tasumist. See on ettevõtete jaoks suur rahaline kulu, millest vabanemine ei ole sageli kiirkorras võimalik. Seepärast oleks üks mõjus meede kriisi leevendamiseks rendimaksete osaline kompenseerimine riigi poolt.”

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Kui valitsus toetab Helme memorandumit, volitatakse rahandusministrit leppima rakendusüksusega kokku toetuse menetlemise ja maksmise täpsem kord.

Kaupmeeste liit palus pöördumises valitsusele teiste ettepanekute seas ka eriolukorra tõttu suletud kauplustele rendimaksete toetust.

Väliskaubandus- ja infotehnoloogiaministri kohalt lahkunud Kaimar Karu teatas esmalt, et valitus renditoetust pakkuda ei plaani.

 

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused