Martin Helme: “Lase rublasel minna, ruumi kümnesel tulla”

Uudised,
- Updated
©Scanpix
Nolani filmi võtted

Rahandusminister Martin Helme selgitab, et vastupidiselt siin-seal levinud arvamusele, nagu Eesti subsideeriks justkui maksumaksja rahaga Hollywoodi, siis tegelikkuses on asi  täpselt vastupidi – Eesti teenib nende pealt raha.

Martin Helme: “Nolani filmiprojekti esialgne eelarve näeb ette kulutada Eestis 16 miljonit. Sellest suur osa tööjõu peale. Kõik see on mitte siseriiklikult pöörlev raha, vaid välismaalt tulev tulu. See suurendab Eesti rikkust otseselt. Ja julgelt pool sellest laekub maksudena riigile tagasi, riik teenib nelja ja poole miljoniga kaheksa miljonit.”

Ta lisab, et see on väga tulus rahapaigutus. Kusjuures raha antakse niiöelda tagastusena pärast nendepoolsete kulude tegemist ja kulude tõestamist.

“Lase rublasel minna, ruumi kümnesel tulla, ütles mu vanaema ikka,” märgib Helme. “Ning selle arvutuse sees pole mingit Eesti tuntust maailmas või kogemuste ja sidemete kaudset kasu meie filmitööstusele. Lihtsalt külm arvestus, palju me raha teenime.”

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused