Martin Helme: “Mina seisan Eesti inimeste eest, mitte nende epideemiat tagasi toovate ukrainlaste sisseveo eest orjatööjõuna.“

Eesti, Uudised,
- Updated
©Uued Uudised
Rahandusminister Martin Helme.

Mõnede maasikakasvatajate kaebekirjad ministrile, sõim ajakirjanduses valitsuse aadressil ja üldine hädakisa teemal, et kui ukrainlasi põllule ei lasta, mädanevad Eesti rahvale eluliselt tähtsad maasikad põllule, on juba tüütuks muutuv teema, kuid siin on veel olulisi momente, millele rõhutades peaksid need kaeblejad tõsiselt enda tegevusele mõtlema.

„Kui meil on ühel pool paarkümmend maasikakasvatajat, kes ei taha inimestele palka maksta ja pakuvad mustalt tegevatele inimestele 19. sajandi tingimustes tööd, teisel pool aga kümned tuhanded tööta jäänud Eesti inimesed, siis mina küll tean, kelle poolt mina seisan. Ma seisan Eesti inimeste eest, mitte nende epideemiat tagasi toovate ukrainlaste sisseveo eest ojatööjõuna,“ rääkis EKRE aseesimees Martin Helme raadiosaates „Räägime asjast“, lisades, et siin ei olegi millegi üle arutada.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Tema sõnu kinnitavad faktid: silmitsedes Eesti Maasikakasvatajate Liidu liikmete käibeid ja töötajate arvu, ei vaata kusagilt vastu tuhanded töötajad, keda peaks ilmtingimata väljastpoolt Eestit sisse tooma.

Enamik kasvatajatest kasutab kõrghooajal kümme kuni kakskümmend ning väljaspool seda hoitakse palgal üks kuni kolm töötajat, mõne erandina välja arvatud.

Kui uskuda maasikakasvatajate juttu, siis ilma nendeta jääb saak korjamata. Selle loogika järgi jääb vaid oletada, et hooajal kasutavad mitmed maasikakasvatajad odavat võõrtööjõudu mustalt, jättes sel moel ka riigile maksud maksmata.

Seega on need ukrainlasi põllule nõudvad maasikakasvatajad oma võttest ise selili lennanud ja paljudel neist jääb nüüd värisedes maksuametnikke oodata.

Võib arvata, et see muster kordub ka muude tegevuste puhul ja seda mitte ainult põllumajanduses, vaid ka mujal.

Martin Helme: „Hooajaliselt ei näita enamus, et neil oleks palju töötajaid, ka tööjõumaksud on väga-väga väikesed, et mitte öelda olematud. Ma küsin mis tööjõud? Vastus on väga lihtne – illegaalne tööjõud.“

Ta rääkis, et mustalt tööd tegevate ukrainlaste pealt makse ei maksta, nende töötingimused on iseloomulikud 19. sajandile, nad teevad 18-tunniseid tööpäevi ja siis räägivad mõned maasikakasvatajad, kuidas Eesti inimene neile tööle ei tule.

„Muidugi ei tule, kui neile ei maksta ametlikku palka ja kui neile ei pakuta euroopalikke töötingimusi, pakutakse tööd ilma sotsiaalsete garantiideta ja ainult mõneks kuuks, siis loomulikult ei tule,“ rääkis Helme..

Tänases raadiosaates „Räägime asjast“ tõid Mart ja Martin Helme välja terviseriski momendi, mille võõrtöölised meil praeguses koroonakriisis tekitavad, sest just Ukrainas, Venemaal ja Valgevenes on pandeemia kontrolli alt väljas.

„Meil on mingi seltskond, kes nui neljaks, täiesti kriisates nõuavad, et me peame võõrtööjõudu sisse tooma,“ rääkis Martin Helme raadiosaates, lisades irooniliselt, et ta lausa tervitab seda diskussiooni, sest see näitab mõnegi seltskonna tegelikke motiive ja kahepalgelisust.

Helme märkis, et kahtlemata on meil ka tublisid maasikakasvatajaid ja laiemalt vaadates on maasikakasvatus põllumajanduses väga väike sektor.

UU

4 commentsOn Martin Helme: “Mina seisan Eesti inimeste eest, mitte nende epideemiat tagasi toovate ukrainlaste sisseveo eest orjatööjõuna.“

 • Avatar

  COVID-19 ohtlikkus pole teaduslikult tõestatud. Ta on siiani vaid üks koroonaviirustest, ei hullem ega parem. Seega on asi usus, ma tahan USKUDA, et see on või ei ole surmav pandeemia. Kui edasi arutleda, siis polegi vahet, kas Covid eksisteerib või mitte. Tähtis on inimese tahe – kas ta soovib jätkata nii nagu enne või tahab ta midagi muuta.
  Kas ma panen maski ette selleks, et endine olukord taastada või olen ma kindlas usus, et see on põhjalike muutuste märk, nüüd algab uus elu? Maski alt võib leida nii konservatiivi kui revolutsionääri.
  Sama kehtib ka viiruse-eitajate suhtes – kas ma eitan Pandeemiat selleks, et elada nii nagu enne või selleks, et astuda vastu globalistlikule “vääramatule projektimajandusele”, sundvaktsineerimisele ja karantiini-tölplusele, mis on kogu Covid-psühhoterrori märksõnad.
  Kuigi enamus inimesti teeb lihtalt “nii nagu peab”, millestki mõtlemata. Neile võiks soovitada enese poomist kui viirusevastast tõhusaimat vahendit. Paljud teeksid seda oma piiritus kuulekuses, vastu vaidlemata. Riik tänaks neid andunud võitlejaid postuumselt.

  Ma ei loe Martini sõnumitest välja ei üht ega teist (see on iseloomulik kaasaja poliitikutele, peataolek, kahestatus). Ühelt poolt tahaks ta justkui tootmise Eestisse tuua. Aga teiselt poolt ei oska ta seda tootmist kuidagi organiseerida (tööjõud, turg, tehnoloogia). Loomemajandus? ah, 1%, mingu seenele, Maasikakasvatajad? Jälle mingi kaduvväike osa, makromajanduslikult olematu, mingu korjaku parem käbisid. Inimesed, kellesse sedamoodi suhtutakse, jooksevad siit “riigist” tuhatnelja minema. Parem kuskil Saksamaal vanureid põetada kui siin kaoses (enneolematus vabaduses?) vegeteerida. Kusjuures ma ei poolda Reformi või Sotse. Nende käpardlikkus on veelgi lootusetum. Helmed vähemasti räägivad otse, ilma poliitkorrektse sordiinita. Neid on kohati hea kuulata, kui nad just oma russofoobset pioneeri-entusiasmi sisse ei lülita.
  Valgevene nüüd küll viiruse pärast ei kaeble, võtke oma vene-vastased tuurid nüüd maha, härrased. Piinlik hakkab.

  Ja üldse, kõige parem oleks sellised gripi-taolised puhangud nagu COVID-19 üle elada nii, et neid tähele ei panda, see oleks rahva immuunsüsteemi kõige tõhusam kaitse. Paar aastat tagasi suri maailmas grippi 200 000 inimest. Lennuliiklus mühas täiel tuuril. Mis nüüd siis äkki juhtus?

 • Avatar
  Tõnis Siim

  MÕELGEM KA UKRAINA JA KA KOGU EUROOPA DEMOGRAAFILISE OLUKORRA PARANDAMISE PEALE! Kui ukrainlased seal valitsevate röövoligarhide intriigide ja kitsalt omakasupüüdliku valitsemise tõttu kodusõtta ning majanduskaosesse paisatud Ukrainast minema põgenevad, rahvastavad kogu Ukraina üle ja ümber Aafrika, Aasia jt ülerahvastatud-populatsiooniplahvatuste piirkondade rändrahvad-kolonistid. Hiinlased on ka juba praegu Ukrainas suuri maavaldusi kokku ostnud ja loonud Ukrainasse suure kogukonna ning see maade/asualade kokkuostmise-koloniseerimise-okupeerimise protsess jätkub.
  Paraku on Euroopaga ja europiidide väljavaadega mitte sattuda juba natuke rohkem kui 100 a pärast Homo neanderthalensisega samasse väljasurnud ning väljatõrjutud kohastumustüüpide nimekirja lood veelgi halvemad kui me seda praegu “mustades” toonides ette kujutame. Raadio “Svoboda” ühes saates rohkem kui aasta tagasi rääkis üks Ukraina demograafist naisakadeemik ja sealse parlamendi saadik sellest, kuidas Ukraina rahvaarv on alates 1991 intensiivse väljarännu, kodusõja, Krimmi eraldumise ja sündimuse drastilise vähenemise tõttu vähenenud ca 10 miljoni võrra – ca 52 miljonilt ca 42 miljonile. Kuna loodus tühja kohta kaua ei hoia, siis Ukraina viljakaid alasid on asunud üles ostma ja koloniseerima Aasia ning Aafrika ülerahvastatud piirkondade elanikud. Kuid selle naisakadeemiku prognooside kohaselt tekib valdavalt europiidideta Euroopa juba 2090. -ndaks aastaks.
  Oleks väga-väga tervitatav kui mõni Eesti ajakirjanik teeks selle naisakadeemikust demograafi ja parlamendisaadikuga pikema intervjuu, sest see demograafist naisakadeemik ennustas kogu Euroopa rahvuslikku allakäiku – suures osas europiidideta Euroopa tekkimist juba 21. saj lõpuks.

 • Avatar
  Tõnis Siim

  KUNAGISEST ORIRAHVAST ORJAPIDAJARAHVAKS!? KAUAKS? Lääne nn liberaalse, rahvusteta ja tulevikus sugudeta, homomultikulti biomassiühiskonna/ühtsest ja eristamatust biomassirahvast koosneva ühiskonna, sh ka eestlaste uueks Jumalaks (ainujumalaks), keda nad vastuvaidlematult teenivad ja kellele tingimusteta alluvad on saanud globaalse vabaturu/vabaturumajanduse kõike paika panev nähtamatu karvane käsi, turustiihiad ning
  maksiim/deviis: turg paneb kõik paika.
  Kasumi saamisele orienteeritud vabaturumajanduse tulu- ja kuluefektiivsuse nõuete/reeglite järgi tuleb osta sealt, kus kaup on odav ja müüa sinna, kus see on kallim ning arvestada globaalse tööjaotuse printsiipidega. Kuna kapitalistlik-merkantiilne vabaturumajandus on muutnud ka inimesed/tööjõu/tööorjad vabaturukaubaks maailmaturgudel, siis globaalse tööjaotuse ja vabaturu fundamentaalsete seaduste ning reeglite järgi on õigustatud ka inimeste-tööjõu valmistoodanguna sisseost Euroopa ja EU osariikide siseturgudelt, laiemas plaanis inimeste-tööorjade import Euroopasse odavatelt Aafrika, Aasia ja Lõuna-Ameerika ülerahvastatud-populatsiooniplahvatuste piirkondade orjaturgudelt, selmet toota neid kohapeal, kus tootmis- ja üleskasvatamise kulud on suured.
  Kasutagem siis maksimaalselt globaalse tööjaotuse ja vabaturumajanduse poolt pakutavaid hüvesid meie kõikide heaolu ja majandusarengu tagamiseks, mis õigustab muuhulgas kohaliku aborditeenuste mahu ning kättesaadavuse olulist suurendamist regioonis. Globaalse vabaturumajanduse ja tööjaotuse hüvede maksimaalne kasutamine võimaldavad regiooni naistel pühenduda ligi 100% ulatuses üksnes enesearendamisele, karjääri-/ametiredelil edasiliikumisele ja elu nautimisele nn seksikate tõmmude meestega, kelle puuduse üle tänu globaalsele vabaturumajandusele ja -kaubandusele nad enam kurta ei saa.

 • Avatar

  Huvitav, et enim kriiskavad just need, kellest eesti elu kõige vähem sõltub.
  Mis juhtub, kui mõni maasikas jääb korjamata? Kas siis oleme sügiseks nälga surnud?
  Töötegijad on enamasti must tööjõud, toodang müüakse samuti mustalt. Ma pole eales eesti maasikakasvatajalt arvet saanud.
  Suurimatel tegijatel on vaja 70 töötajat – näidake riigil laekumata jäänud tööjõumaksude suurust, mis te eelmistel aastatel maksite. Ei leidnud kedagi, kelle tööjõumaksude laekumise järgi võiks eeldada üle 5 töötaja olemasolu.

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused