Martin Helme: Riik toetab ettevõtteid koroonaviiruse mõju vähendamiseks

Eesti, Uudised,
- Updated
©UU
Martin Helme

Rahandusminister Martin Helme (EKRE) sõnul tuleb kiiresti välja töötada toimivad lahendused, et koroonaviiruse mõju Eesti majandusele oleks võimalikult väike.

„Hetkel on keeruline ennustada, kui kaua viirus veel kestab ja millised mõõtmed saavutab, kuid see mõjutab juba täna negatiivselt nii maailma kui Eesti majandust,“ ütles Helme koroonaviiruse mõju analüüsimiseks kokku kutsutud töögrupi eilsel kohtumisel.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

„Riigi ülesanne on teha kõik, mis võimalik, et meie ettevõtted ei läheks pankrotti ja suudaks selle keerulise aja üle elada. Olgu selleks abiks siis näiteks erinevad maksumeetmed, krediidikäendused või ettevõtluslaenud,“ lisas ta.

„Väga tähtis on ka, et majandusšokk ei tekitaks ootamatuid probleeme tööturul ja kriisi mõjul töö kaotanud ei satuks majanduslikult raskesse olukorda,“ selgitas Helme, lisades, et vajadusel ollakse valmis majandust turgutama ka eelarve kaudu.

Majanduse erinevates sektorites ja isegi sama sektori erinevates ettevõtetes võivad probleemid ja vajadused olla väga erinevad. Töögrupp kaardistab, millised valdkonnad on suurima löögi all ja mis oleksid sobivaimad lahendused nende toetamiseks.

Lisaks analüüsitakse läbi erinevad stsenaariumid, milline võiks mõju olla Eesti majanduskasvule ja eelarvereeglitele. Eraldi kaardistatakse ka võimalikud kitsaskohad finantssektoris.

Rahandusministri sõnul on ajakriitiline sobivad meetmed ja lahendused välja töötada järgmise paari nädala jooksul, et olukorra teravnedes saaks need kohe kasutusele võtta. Töögrupi järgmine kohtumine toimub sel reedel.

Töögruppi kuuluvad lisaks rahandusministrile majandus- ja taristuminister Taavi Aas, väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Kaimar Karu, Eesti Panga asepresident Ülo Kaasik, lisaks eksperdid rahandusministeeriumist, majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumist, Riigikantseleist ja Eesti Pangast. Tööhõive küsimusega seonduvalt on järgmisele kohtumisele kutsutud sotsiaalminister Tanel Kiik.

BNS

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused