Martin Helme tahab ka kütuseaktsiise langetada

EKRE juhatus.

Rahandusminister Martin Helme (EKRE) ütles, et lisaks alkoholiaktsiisile on tema soov langetada ka kütuseaktsiisi, analüüs selle tarbeks peaks valmima sügiseks.

Helme sõnul on valitsuse kõik partnerid kokku leppinud, et alkoholiaktsiis langeb. Üksikasjades loodetakse lõplikku kokkulepet esmaspäeval, kui valitsus tuleb taas ühe ümmarguse laua ümber kokku, et asja arutada.

Järgmise nädala neljapäeval peaks valitsus riigi eelarvestrateegia dokumendi kinnitama ja järgmise aasta riigieelarve eelnõu heaks kiitma.

ERR-ile ütles Martin helme, et oluline on ohjeldada lõunasuunalist piirikaubandust, mille käivitaja on eelkõige madalam alkohoolsete jookide hind teisel pool piiri.

„Koalitsioon leppis kokku leida võimalus langetada aktsiise laiemalt, mitte ainult alkoholile vaid ka elektrile ja gaasile. Soov on teha aktsiisilangetus ka kütusele,“ lisas Helme. „Kui alkoholiaktsiisi mõju piirikaubandusele ja eelarvele on juba küllaltki palju analüüsitud, siis kütuse puhul on vaja teha põhjalikum eeltöö enne otsuste langetamist. Loodame selle analüüsiga valmis saada sügiseks.“

Kommentaarid