Maxima nõuab tootjatelt trahve, toidutootjate toetusrühm peab seda lubamatuks

Majandus, Uudised,
- Updated
©Uued Uudised
Eesti toiduainetetööstuse esindajate ümarlaud Riigikogus. Kai Rimmel

Eestis väljakuulutatud eriolukord on teinud elanikkonna murelikuks ja rahvast haaras ka ostupaanika.Sellega  seoses, et mõnede toodete müügikogused olid tavapärasest kordades suuremad, tekkisid ka lühiajalised tarneaugud kauplustes. Maxima on otsustanud tootjatele alatarnete kohta esitada trahvid ning Riigikogu toiduainetööstuse toetusrühm reageeris sellele kategooriliselt.

Tuginedes Ärilehes oleva artikli „Maxima pitsitab hüppeliselt kasvava nõudlusega hakkama saamiseks viimsel piiril pingutavaid toidutootjaid trahviga“ informatsioonile, pidas Riigikogu Eesti toiduainetetööstuse toetusrühm vajalikuks pöörduda otse kaubanduskettide juhtide poole ja saada adekvaatset infot otse allikast.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

„Tänases olukorras  on meid kõiki mõjutanud Vääramatu jõud ja see peaks mõjutama ka koostöölepinguid,“ lausus toetusrühma esimees Kai Rimmel (EKRE), rõhutades, et kaubanduskettide koostöö tootjatega peab tuginema vastastikkusel mõistmisel ja kainel mõistusel.

Ärileht kirjutas, et toidutootjad ei ole suutnud vajalikul kiirusel tootmise mahte suurendada ning palusid kaubakettidelt mõistvat suhtumist ning trahvide mitte nõudmist. Maxima on ainus kaubakett, kes on teatanud, et nad palvele vastu ei tule.

Maxima ostuosakonna direktor Martynas Pikelis on tootjatele saatnud  vastuse, kus ütleb, et lepingupooled peavad tegutsema vastavalt allkirjastatud lepingule.

Lisatud kiri kaubanduskettide juhtidele:

Pöördun Teie poole Eesti Vabariigi  Riigikogu liikmena, kes on loonud riigikogus Eesti toiduainetetööstuse toetusrühma.

Viimasel ajal on meediasse jõudnud ähvardavaid noote kaubanduskettide kohta, et tänases eriolukorras kavatsetakse tootjate suhtes kohaldada rahalisi trahve õigeaegselt või vajalikus koguses tarnimata jäänud kauba eest.

Eriolukorra väljakuulutamisega seoses tekkinud ostupaanika on paljud tootjad viinud raskesse seisu, sest puudus tavapärane puhveraeg toodete ettetootmiseks, mida kasutatakse tavaliselt enne kampaaniaid ja kettide müügiplaane arvestades.

Kaubandussektor saab hästi toimida ainult heas koostöös tootjatega ja tänane eriolukord nõuab seda enam üksteisemõistmist ja koostööd.

Siinkohal on mul küsimus, millele palun vastust võimalikult kiiresti ja koos nõusolekuga või mittenõusolekuga kasutada Teie vastust oma artiklis kas koos nimega või ilma.

Kas tänaseks pea kogu maailmas pandeemiaga kujunenud eriolukord on Teie arvates ja ka Teie koostöölepingutes force majeurena käsitletav olukord ning sellest lähtuvalt ei planeeri Teie kaubanduskett nõuda koostööpartneritelt trahve eriolukorra ajal tekkinud tarneraskuste korral?

Lugupidamisega

Kai Rimmel

Eesti Vabariigi Riigikogu liige

Eesti toiduainetetööstuse toetusrühma esimees

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused