Meediamogul Hans H. Luik kiitis rahandusminister Martin Helmet

Eesti, Uudised,
©UU
Rahandusminister Martin Helme.

Kui üldiselt kukuti aasta kokkuvõtetes Eesti Konservatiivset Rahvaerakonda mustama, siis meediaärimees Hans H. Luik kiitis aastalõpuusutluses “Aasta säravaimad tähed” Andres Kuusele EKRE minister Martin Helmet. Kuid sedagi näidati kajastustes teises valguses.

„Helmed on muutunud selliseks instantsiks, kelle juurde joostakse, kui on tarvis läbimurret. Mõnel juhul on see mõttekas,“ ütles Luik.

„Ma vaatasin seda, kui Eesti ministrid said teavituse ühelt hästi kõrge tasemega USA advokaadilt rahapesuskandaali, selle suure häbi kohta, mis meile nüüd peale paiskub. Ameerika uurimist juhib ju DOJ (Department of Justice ehk justiitsministeerium), millele allub üks tuntud osakond FBI (Federal Bureau of Investigation ehk föderaalne juurdlusbüroo). Kui need siia tulevad, siis me saame teada, kes meist jättis töö tegemata, kes oli ära ostetud, kes lihtsalt rumal. Ainus võimalus sinna ree peale pääseda oleks koos Ameerika Ühendriikidega esitada ühine nõue näiteks Danske Bankile,“ rääkis Luik.

Ta lisas: „Üks ja teine minister püüdis seda pallida: küll endine rahandusminister Tõniste, küll üks ja teine Ratase valitsuse vahetunud minister. Martin Helme pidi olema see mees, kes läks üheksa kuud hiljem, kui valitsusele oli päris korralik analüüs viidud, et ainult kohtueelne lahendus koos Ameerika Ühendriikidega saaks aidata Eestil mingit kompensatsiooni saada. Martin Helme jutu järgi miljard – ma ei oska öelda, kas nii palju just. Tema sai sellega hakkama.“

Ta tunnistas ka, et on muutunud valitsuse suhtes tolerantseks ning ministrite koosseis on aastaga palju paremaks läinud, tuleb tunnistada.

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused